Актуально
13:18, 16 січня 2017 р.
1 долар = 65 гривень. Як вам прогноз?
Актуально
Сьогоднішня ситуація зі співвідношенням гривні до курсу долара на валютному ринку нагадує кораблик: куди вітер, туди й він пливе. Але, здається, що зовсім скоро гривневий кораблик може потонути, оскільки усе скидається на те, що його відпускають у вільне плавання.
Середньорічний прогнозний курс валюти на цей рік у НБУ спрогнозували на рівні 27,5 грн за долар, - про це повідомляє Погляд.
У “Публічному аудиті” виконали свої розрахунки, виходячи з обсягу грошової маси, золотовалютних резервів та очікуваного дефіциту його поточного рахунку, та розповіли, скільки коштуватиме валюта за виконання оптимістичного сценарію. Аудитори стверджують, зелений може "вистрелити" і за 65 грн.
Проте, щоб дивитися в перспективу, потрібно враховувати чимало інших трендів, що зумовлюють прямий вплив на валютний курс: це й політичні та інформаційні заяви, і політика нацрегулятора, і співпраця з міжнародними партнерами-кредиторами, та багато інших чинників, – пояснюють незалежні аудитори.
Не можна також відкидати забезпечення фінансування субсидій на оплату комунальних послуг як один із ризиків збільшення емітованих державою коштів. Тобто, цілком ймовірно, що уряду доведеться шукати додаткові 56 млрд грн (108 млрд – 52 млрд грн), і отримані вони будуть шляхом емісії гривні.
Безперечно, вплине на обсяг грошової маси й законодавча ініціатива щодо збільшення мінімальної зарплати на 2017 рік на рівні 3200 грн. Адже це призведе до збільшення фонду оплати праці державних службовців на 12,8 млрд грн. У той же час додаткові надходження у вигляді податків можуть, за прогнозом експертів, і не надійти, якщо більша частка бізнесу перейде у “тінь”.
Міжнародні резерви на сьогодні сягають близько $ 15,5 млрд. Проте не треба забувати, що цьогоріч Україна несе зобов’язання щодо виплати кредитних боргів на $ 1,12 млрд за програмою співпраці з МВФ та іншими кредиторами.
Отже, аби розрахувати прогнозний курс гривні до долара, “Публічний аудит” вийшов на формулу: ліквідна грошова маса/(ліквідні золотовалютні резерви – дефіцит поточного рахунку платіжного балансу – виплати тіла кредитів та процентів кредиторам) = курс гривні/дол.
(292,7 + 197*15% + 56 + 12,8 + 98,6 + 77,5 + 15)/(15,54*82,6% – 2,7 – 1 – 0,12)
= 64,57 грн/ дол.
Як переконаний керівник “Публічного аудиту” Максим Гольдарб, ситуація критична, але не безвихідна. Економіку України можна стабілізувати, не допустивши захмарних коливань на валютному ринку. Для цього він радить насамперед переглянути основні макроекономічні показники бюджету на цей рік; відмовитися від безглуздої політики НБУ таргетування інфляції; використати додаткові шляхи наповнення держскарбниці за рахунок грамотної підтримки промисловості, а також економії державних ресурсів завдяки справжньому, а не декларативному “затягуванню поясів” українським чиновникам та можновладцям.
Він додає, що на сьогодні Україні катастрофічно не вистачає грошей, тоді як вони – кров економіки, яка живить її та підтримує в життєздатному стані.
“Що відбувається з організмом, коли кров перестає циркулювати? Він гине. Так само і з нашою економікою. Вона потребує раціонального вкидання грошей – це допоможе їй не розлетітися вщент, а навпаки посилити торгові процеси, що в свою чергу сприятиме розвитку виробництва, – підсумовує керівник “Публічного аудиту”.
Як уже стало відомо раніше, скоро може з'явитися нова купюра, номіналом у 1000 гривень. А це, на жаль, очевидно, що випуск купюри великого номіналу - це перша ознака майбутньої інфляції.
А поки ще не всі прогнози здійснилися, сьогодні, 16 січня, на валютному ринку спостерігаємо ось таку картину:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:23
Вчора
12:48
23 грудня
live comments feed...