Історія мобілізованого у першу хвилю на початку військових дій на сході України Віктора Котика може служити наразі прикладом того, що справедливість таки є
Кілька місяців тривав судовий процес над бійцем, який чесно воював, був нагороджений медаллю «За військову доблесть», здійснив на цій неоголошеній війні подвиг, пережив полон. А після повернення на Волинь був звинувачений у дезертирстві з військової частини. Віктор Котик був командиром гармати і воював і за Іловайськ, і саме завдяки йому розбили колону російських солдатів (як розказує він сам, то були чеченці), які ішли зачищати поле після бою від українських солдатів, які вижили після масованого артилерійського обстрілу. Саме за це опісля і отримав нагороду, повідомляє «День».
Він став свідком (бо вже з товаришами потрапив у полон), як розстрілювали українських солдатів у «коридорі Путіна». Росіяни пропонували українській стороні забрати полонених, але в цьому їм відмовили. То була ще одна зрада щодо Віктора. Хлопців передали сепаратистам, і зголом Котик потрапив під обмін. Повернувшись у частину у Володимир-Волинський, мусив виробляти усі документи, бо вони згоріли в бою. Періодично наїжджав на службу, однак не тільки він, 1500 воїнів з 51 бригади, яку розформували після Іловайська, виявилися непотрібними. У частині їм не було місця навіть спати, ніяких завдань їм не давали, а відпускали додому. Опісля ж звинуватили у самовільному залишенні частини. До кінця за Віктора Котика, який не визнавав своєї вини, бо він не залишав частини у зоні військових дій, коли тривала війна, не залишав її і в мирному Володимирі, боровся адвокат Василь Нагорний.
Справа дійшла до апеляційного суду Волинської області, котрий відхилив апеляцію військової прокуратури Луцького гарнізону Західного регіону на рішення Володимир-Волинського міського суду. Відтак волинянин, боєць 51-ї ОМБР Віктор Котик остаточно визнаний невинним. Це добрий приклад того, як треба боротися за свою честь і гідність, і не здаватися ні за яких обставин. Проте за начебто самовільне залишення частини судять ще дуже і дуже багатьох бійців 51 бригади, рядових зробили винними за прорахунки командування.