Обранці луцької громади затвердили Програму соціально-економічного розвитку, з якою Луцьк житиме у наступному році. Про це йшлося сьогодні під час засідання 18-тої сесії Луцької міської ради шостого скликання, – інформує інтернет-видання «Волинська правда».
Начальник управління економіки Луцької міської ради Любов Ковпак озвучила деякі цифри, які стосуються того, як функціонував Луцьку у 2011 році. Так, за 11 місяців 2011 року будівельниками міста виконано робіт на 316 мільйонів гривень. 4,4 мільярда гривень складає обсяг роздрібної торгівлі, 141 мільйон гривень складає обсяг ресторанного господарства. Щодо експорту, то він склав 190,5 мільйона доларів США, а імпорт – 227,7 мільйона доларів США. Цікаво, що міським електричним транспортом було перевезено 17,6 мільйона громадян, 12 із них – мали право на безкоштовний проїзд.
Додамо, що у 2012 році у Луцьку слід очікувати реалізації вагомих проектів. Таких як спорудження школи №27 55-ому мікрорайоні, розширення проспекту Волі, появу Центру надання муніципальних послуг тощо. Програма соціально-економічного розвитку депутатів зацікавила. Її обговорення зайняло в обранців луцької громади понад годину. Окрім цілком практичних питань, депутати Луцькради часто вдавалися і до філософських питань із серії «як покращити життя в Україні». Найбільше запитань до Любов Ковпак виникло у депутата Луцької міської ради Сергія Сівака із фракції ВО «Свобода». Депутати «догралися» до того, що задавали питання по колу. Часто обранці луцької громади повторювалися і задавали ті запитання, що лунали вчора під час засідання розширеної бюджетної комісії http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/35707/ Луцької міської ради. Депутати озвучували і пропозиції щодо «перекидання» коштів з однієї програми, яка функціонує у місті, на іншу. Наприклад, депутат Анатолій Бірюков із фракцію «Європейська партія» запропонував забрати кошти із програми, яка опікується безпритульними собаками, і передати її на програму, що має займатися молоддю та сім’єю. Йшлося про 45 тисяч гривень. Проте обранці луцької громади не пристали на пропозицію Бірюкова. Цікаво, що голова Волинського товариства захисту тварин Дана Новарчук зауважила, що місті через дію програми, яка опікується стерилізацією тварин, зменшилася кількість скарг на бездомних собак і кількість покусаних лучан. У підсумку обранці луцької громади після тривалого обговорення прийняли Програму соціально-економічного розвитку. Луцький міський голова Микола Романюк подякував депутатам Луцької міської ради. «У міста є програма», – зауважив і додав, що тепер залишилося, щоб плани міської влади втілилися у життя.