Комп’ютерні та інтернет-технології не стоять на місці і з кожним днем все міцніше закріплюють свої позиції у різних аспектах нашого життя. Нажаль, в еру всюдисущих комп’ютерних технологій ще не всі вміють користуватись комп’ютером, а це значить що вони втрачають величезні можливості, в тому числі, й можливість знайти достойну роботу, адже практично усі робочі процеси сьогодні комп’ютеризовані. В наш час знання комп’ютера – це вже не лише однозначний плюс, а обов’язкова вимога при прийомі на роботу.
Та якщо для міських жителів володіння комп’ютером не є проблемою, то мешканці сіл відчувають себе «обділеними» у цьому питанні. За останніми даними, більше половини сільського населення не мають необхідного рівня комп’ютерної грамотності. А охочих стати впевненими користувачами у Волинському селі вистачає. Тим більше, що рівень комп’ютерних знань, котрі отримують у сільській школі, не завжди задовільний, та й оснащення класів інформатики залишає бажати кращого.
Зважаючи на це, у с. Радомишль Луцького району розпочали роботу комп’ютерні курси. Можливість навчатись комп’ютерній грамотності у обладнаному сучасною технікою залі місцеві жителі отримали завдяки Волинському Інституту Права, який реалізовує проект «Радомишльський сільський будинок культури – осередок громадської активності на користь громаді» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
А користь сільській громаді від роботи Осередку громадської активності у Радомишлі неабияка: там постійно надаються соціальні, правові та юридичні консультації, діють гуртки та секції. Комп’ютерні курси стали ще одним напрямком роботи Осередку, здатним забезпечити підвищення професійного рівня місцевих жителів та їх саморозвитку. Перша група, що складається із сільських депутатів та працівників сільської ради вже освоює ази комп’ютерної грамотності.
За словами жителів с. Радомишль, комп’ютерні курси, що розпочали роботу на базі Осередку громадської активності, викликали величезну зацікавленість – і молодь, і старші люди вчаться користуватись комп’ютером та супровідною технікою, освоюють Інтернет, відкривають нові можливості та перспективи.