У перспективі в Луцьку хочуть відкрити вальдорфський центр, вальдорфський садочок та школу. На цей час такі школи є в Києві, Кривому Розі, Одесі та Дніпропетровську.
Для того, аби бути вчителем у такому навчальному закладі, недостатньо мати знання педагогічного факультету. Адже, скажімо, у Київській школі «Софія», окрім стандартних предметів шкільної програми, учні вивчають матеріалознавство, вчаться скульптурі, варять мармелад тощо. Вальдорфська система покликана виховати дитину гармонійною.
Учні вальдорфських шкіл працюють із природними матеріалами. В іграшках у садочках немає пластику, все штучне зведено до мінімуму. «Вони пізнають світ через його здорові прояви», – підкреслила Наталка Шепель. Окрім того, у вальдорфських школах не користуються мобільними телефонами. Ця заборона стосується і вчителів, і учнів.
До слова, програма вальдорфської освіти затверджена Міністерством освіти і науки. Хоча учням вальдорфських шкіл не ставлять оцінок впродовж навчання, але в 11 класі вони таки отримують свої бали і складають ЗНО, як і інші українські випускники. Вальдорфська система відрізняється сприйняттям дитини. «Якщо у вчителя є тільки теорія, то в нього немає сприйняття того, хто стоїть перед ним». Вчитель пізнає дитину через мислення. Він повинен знайти потрібні методи й підходи до конкретного учня.
Олена Кілльге наголосила, що вальдорфська система має на меті не просто навчити, а навчити вчитися, адже світ і наукові погляди на нього змінюються надто швидко.