Діє спілка учасників АТО на Волині

Створення реєстру всіх мобілізованих, представництво бійців у координаційних радах та допомога пораненим і родинам загиблих – ці та інші нагальні питання вирішуватиме об’єднана спілка учасників АТО. Найближчим часом вирішуватимуть питання юридичного оформлення спілки та власне її роботи.

Діятимуть чотири відділи: інформаційний, юридичний, соціальний та медичний. Окрім цих чотирьох напрямків роботи, відбуватиметься співпраця з волонтерами, адже не варто забувати про побратимів бійців, які зараз воюють на сході України. Майже всі організації ветеранів АТО виявили готовність до співпраці. Наразі на Волині діють 25 таких організацій, з яких 11 розташовані у Луцькому районі. Через рік кількість організацій може збільшитися вдвічі.

Першим кроком після юридичного оформлення об’єднання буде створення реєстру всіх мобілізованих волинян (бійців ЗСУ, МВС та добровольців), поранених, родин загиблих, яких в області налічується 154. Також не забуватимемо про реєстрацію тих, хто зараз перебуває на сході. Після створення такого реєстру можна буде побачити ситуацію в масштабі області, визначити проблемні райони, де є найбільша кількість поранених та загиблих. Держава готова виділяти фінанси на потреби бійців АТО, тому, якщо вони виступатимуть однією громадою, зможуть вирішити чимало проблем.

Наразі обрали комісію, яка буде займатися створенням статуту організації. Наступну зустріч планують провести вже за тиждень, коли обговорять та затвердять юридичну базу.
Чимало бійців, які приїздять зі сходу, не бажають вступати у жодні організації, адже дуже розчаровані тим, що відбувається. Таких військових теж матиме на увазі об’єднана організація – їм намагатимуться допомогти районні та міські організації єдиної спілки. Йдеться про ефективну цільову допомогу.

Наразі об’єднання підтримали 17 організацій, зважаючи на те, що не всі змогли з’явитися на з’їзд.