На Волині пацієнтів медзакладів реєструватимуть через Інтернет

Встановлення у медичних закладах області системи «Med.I.S.» дозволить волинянам реєструватися в лікарнях через мережу Інтернет. Також вона змусить лікарів працювати ретельніше.

Про це йшлося 23 лютого під час наради у Волинській ОДА, – повідомив власкор ЗІКу.

Заступник голови ОДА Станіслав Ющик повідомив, що два підприємства презентують системи, які, ймовірно, встановлюватимуть у лікувально-профілактичних закладах області для формування єдиного медичного інформаційного простору.

Начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк зауважив, що потрібно обрати систему, яка влаштовуватиме медиків по співвідношенню «ціна-якість».

Зокрема директор ТзОВ «Skaiteminines Iankos» із Литви Діра Гідіус представляв систему «Med.I.S.». З її допомогою можна оптимізувати внутрішні процеси в медичному закладі. Він стверджує, що її використовують понад 30 різнопрофільних установ у Литві. «Як великі поліклініки, так і приватні лікарі», – додав він.

На його думку, функціонування системи змушує лікарів працювати краще. «У ній є певні правила, які до цього зобов’язують. Спочатку працювати з «Med.I.S.» незвично, але завжди до неї звикають», – вважає директор.

Серед цікавинок системи – реєстрація в лікарні через Інтернет. «На сайті закладу можна встановити певну функцію, яка дозволяє це зробити. Таким чином, людина не йтиме в реєстратуру, а відразу до лікаря, який зможе бачити дані введені пацієнтом», – зауважив Гідіус.

Окрім цього, система самостійно формує різноманітну статистику. Мовляв, так можна спостерігати, приміром, за завантаженістю лікарів.

Водночас, «Med.I.S.» можна налаштувати для обміну інформацією між медичними закладами. «Щоб лікар з однієї клініки відразу міг побачити історію хвороби пацієнта», – відзначив він.

«Часто буває, що на документі не можна зрозуміти, що саме написав лікар. У нас всі документи – друковані. Їх можна буде роздрукувати або ж переслати на електронну пошту», – стверджує Гідіус.

Представник ТзОВ «МедСистема» Валентин Горєв розповів, що їхня програма базується на системі «Електрона картка пацієнта» і нині діє в 30 волинських медустановах.

«В її основі – обмін інформацією. Також вона генерує статистичну та економічну інформацію для органів державної влади», – каже він.

З його слів, в системі формуються картки чотирьох видів: для поліклінік, для стаціонарних закладів, для консультаційних центрів або обласних лікарень та для інших медичних закладів.