Волинські шахтарі розпочнуть голодування у Києві

Поїздку нововолинських шахтарів до Києва під Адміністрацію Президента анонсував голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волінець.

Про це інформує Буг.

Зокрема у себе на сторінці у Фейсбуці написав: “Нововолинські шахтарі голодуватимуть під Адміністрацією Президента. Так і не дочекалися виплати хоча б частини заборгованої за чотири місяці зарплати гірники ДП “Шахта №1″Нововолинська”, тому завтра приїздять до Києва, аби зранку розпочати голодування під Адміністрацією Президента. Про це мені телефоном повідомив голова первинки НПГУ Анатолій Мухомеджанов. Сьогодні зранку він у черговий раз подзвонив до керівника відомства, якому підпорядковується їхнє підприємство, директора Департаменту вугільно-промислового та торфовидобувного комплексу Міненерговугілля Анатолія Корзуна. Працівник, який узяв слухавку, замість чіткої і конкретної відповіді на запитання, коли шахтарі нарешті отримають належні їм кошти, почав знову розповідати про непорозуміння, які виникли між двома міністерствами – енергетики та вугільної промисловості і фінансів. Мінфін повернув підготовлений і переданий йому план фінансування шахти на доопрацювання.

Шахтарям такі пояснення набридли. Вони не хочуть розбиратися, хто й чому щось наплутав. Гірники бажають і мають право отримати зароблене, щоб придбати продукти харчування і предмети першої необхідності для себе і своїх сімей. А їм пропонують знову невідомо скільки чекати.

Колектив підприємства на зборах вирішив вдатися до акцій протесту. До них, зокрема, належить і голодування кількох шахтарів-добровольців під Адміністрацією Президента у Києві. Зголосилися на цю поїздку члени НПГУ Павло Лазаренко, Ігор Пилюк і Анатолій Мухомеджанов. Свою акцію на Банковій вони розпочнуть завтра зранку.

Триватиме вона до тих пір, поки не вирішать нарешті питання фінансування підприємства, й зокрема виплати зарплат. Адже шахту попередні горе-керівники галузі та їхні „смотрящі” позбавили можливості і права видобувати вугілля та реалізовувати його, щоб заробляти на зарплати та інші потреби. Кошти на це закладені у Держбюджеті-2016, але отримати їх гірники не можуть через бюрократичні перепони, чи несумлінність, або некомпетентність чиновників”, – йдеться в дописі.