Від початку березня на Волині трапилося 5 пожеж, зумовлених спаленням сухої трави. Рятувальники погрожують рейдами і, відповідно, штрафами.
Про це повідомляють у Центрі пропаганди УМНС Волині.
Спалювання листя і сухої трави украй небезпечне. Проте щороку навесні на Волині, як тільки встановлюється суха тепла погода, розпочинається насправді «пекельний» бум: палає трава на господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей і залізничних колій, і навіть на узбіччях практично у центрі міста.
Статистика демонструє невтішні факти: з початку року пожежно-рятувальні підрозділи 5 разів виїжджали ліквідовувати пожежі сухої трави, причому перший такий виїзд відбувся 4 березня 2012 року поблизу села Литовеж Іваничівського району, де виникло загорання сухої трави на площі 5 гектарів. До гасіння пожежі залучали рятувальників, а також місцеве населення. Пожежу ліквідували.
Ще чотири пожежі протягом тижня виникли поблизу сіл Вічині Рожищенського району, Залісся Шацького району, а також у Ковелі та Любомлі.
«Безперечно, недбайливі господарі за знищення довкілля будуть притягнуті до відповідальності. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності винні громадяни сплатять штраф від 17 до 51 гривні. Якщо ж порушниками є посадові особи, для них сума покарання дещо вища – від 51 до 170 гривень. Та й 245-у статтю Кримінального кодексу України «Знищення або пошкодження лісових масивів», що передбачає не тільки накладання штрафу на паліїв, але й позбавлення волі, ніхто не відміняв, – коментує ситуацію перший заступник начальника ТУ МНС в області Ростислав Демчук. – Окрім того, численних матеріальних втрат зазнає рятувальна служба. Адже кожен виїзд за сигналом «тривога» ‒ це чималі затрати людських ресурсів, а також колосальні витрати пального».
На часі – численні, спільні з працівниками екоінспекції, рейди сільськогосподарськими угіддями.