Не зважаючи на чіткі вказівки та розпорядження, багато керівників управління Волинської ОДА та райдержадміністрацій вирішили не контролювати підприємців, які виплачують своїм працівникам зарплату,нижчу від мінімальної.
Про це йшлося 22 березня засідання комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
Начальник головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ОДА Світлана Мишковець розповіла про роботу, проведену в напрямку легалізації заробітної плати. За її словами, у всі райони були надіслані списки підприємств, які працівникам платять менше, ніж встановлено на законодавчому рівні. Загалом таких було виявлено 117. Своєю чергою, РДА та профільні управління Волинської обласної державної адміністрації провинні були провести роботу з порушниками. Тобто поговорити з підприємцями, викликати їх на спеціальні комісії. Проте мало хто виконав доручення.
Заступник голови Волинської ОДА Едуард Стоєв зауважив, що найгірше спрацювали в Ковельському, Ківерцівському, Ратнівському та Іваничівському районах. Нарікав він і на управління адміністрації: мовляв, вони повинні подавати приклад для всіх і бути взірцями. За його словами, боротьба із зарплатою в конвертах – це важка і кропітка праця, які потрібно робити щоденно. Висловив він незадоволенням і звітами та попросив чітко вказувати, з яким підприємцем зустрічалися, про що говорили та до якого рішення прийшли.
Загалом на Волині кількість підприємств, де заробітна плата нижча за мінімальну, з 117 скоротилась до 105.