Платити за сусіда: чи варто встановлювати лічильники на газ

Киянам ледь не кожного дня радять встановити лічильники, адже це повинно допомогти зекономити на комунальних тарифах. Але експерти запевняють – після встановлення лічильника, доведеться "платити за сусіда".

Про це повідомляє "Сегодня".

Це пояснюється тим, що показники будинку ділитимуть на всіх мешканців і тим, хто економить, доведеться доплачувати за сусідів.

В уряді заявляють, що газові лічильники встановлять у всі квартири і будинки до кінця 2018 року. Без газових лічильників українці повинні платити за блакитне паливо за встановленими Кабміном нормам, які знижуються поетапно. Наприклад, раніше за кожен опалювальний газом квадратний метр давали 11 кубометрів газу, а зараз - всього 5,5, але раніше газ коштував дешевше.

Як показує практика, наявність лічильника вдома не допомагає заощадити – два роки тому українцям, які його не встановили доводилося при 40 квадратних метрів опалювальної площі купувати 440 кубометрів газу, а зараз - - всього 220 кубів. Виявилося, що людям, які все ж встановили лічильники доведеться платити більше за перевищення норми.

У Мінсоцполітики зазначили, що якщо ваші сусіди використовують більше газу, а ви економите його, то вам все одно доведеться платити однакову суму.

"Якщо сусіди витрачають в три рази більше газу, але там прописано стільки ж, скільки і в вашій квартирі, доведеться вам платити однаково. Такий спосіб обліку неправильний - газ, який, припустимо, використовували 100 чоловік, потім ділять на цих 100 чоловік. Але один же може витрачати 100 кубів, а інший - 300. А платити однаково ", - пояснили в одному з територіальних органів соціального захисту.

До речі, такі витрати не покриє жодна субсидія, а за законом кожен має право вимагати встановлення особистого лічильника у квартирі, а не будинку і урахування власних показників без чужих.