На Волині майно шахти хочуть ліквідувати, аби не передати громаді

На ліквідацію майнового комплексу колишньої волинської шахти №5 з державного бюджету буде затрачено близько 30 млн. гривень, натомість Іваничівська районна рада закликає владу передати це майно громаді району.

Відповідне звернення до голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра, Генерального прокурора та голови Волинської ОДА, було прийняте вчора на сесії Іваничівської районної ради, передає власкор «Вголосу».

Депутати райради зазначають, що до них звернувся в.о.директора ДП «Шахта» №5 «Нововолинська» Рудець В.І. щодо передачі об’єктів права державної власності у комунальну власність, що знаходяться на балансі підприємства -  будівля цеху їдальні та приміщення  клубу – буфету. Райрада надала згоду  на прийняття цих об’єктів у спільну власність територіальних громад сіл і селища району.

У зверненні депутати просять найвищих посадових осіб держави посприяти у безоплатній передачі із державної у спільну власність територіальних громад сіл і селища району  інших об’єктів нерухомого майна, зокрема адмінбудівлі, будівля гаражів та інших, що знаходяться на балансі  шахти, аби не допустити руйнування будівель.

Окрім цього, голова Іваничівської районної ради з цього питання вже звертався до міністра енергетики та вугільної промисловості України В. Демчишина, міністра енергетики та вугільної промисловості України І.С. Насалика, народного депутата України Гузя І.В., голови Волинської ОДА В.Гунчика. Районній раді надійшла відповідь, що безоплатно можуть передаватись об’єкти права державної власності, якщо такі об’єкти не менш як двічі пропонувались до приватизації конкурентними способами, але не були продані.

«Проте, на сьогоднішній  день  жодна із будівель ДП «Шахта» № 5 «Нововолинська» не виставлялася на продаж.

 Нам стало відомо, що на ліквідацію майнового комплексу з державного бюджету буде затрачено близько 30 млн. гривень.  Адже на сьогоднішній день, коли в країні скрутне економічне становище, витрачати державні кошти на ліквідацію приміщень, які можуть бути використанні  в корисних цілях для громади села, району, області -  вважаємо економічним злочином.  Просимо Вашого сприяння у прийнятті виваженого рішення на користь жителів району  щодо передачі вищезгаданих будівель у  районну комунальну власність, де будуть створені нові робочі місця», - йдеться у зверненні.

Як зазначив у коментарі «Вголосу» голова Іваничівської райради Андрій Бадзюнь, звернення райради – це колективне прохання зупинити руйнування цілісних будівель:

«Я звертався до двох міністрів енергетики та вугільної промисловості та отримав по суті відписки. Таке враження, що нас не чують. Я не розумію такого підходу – зруйнувати збудоване і витратити на це гроші. Райрада готова забрати ці будівлі і готова працювати над втіленням інвестиційних проектів на їхній базі. Ми пропонуємо не руйнувати, а створити робочі місця».