Чи безпечний Луцьк?

П’ять активних лучанок «Жіночого клубу» протягом вересня-жовтня цього року моніторили центральні вулиці обласного центру Волині на предмет безпечності.

Про результати своїх досліджень у рамках проекту «Безпечний Луцьк: гендерний моніторинг центральної частини міста» звітували під час круглого столу у Палаці культури, - повідомляє Волинський інформаційний портал.

Моніторки, зокрема, зосередили свою увагу на Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки, вулиці Лесі Українки та проспекті Волі. Так, координатор проекту Тетяна Карпів зауважила, що під час досліджень увагу звертали, насамперед, на поле видимості, освітлення, експлуатацію території, вказівники та доступність. Утім, на її переконання, результати бажають кращого.

«У парку наші моніторки зауважили, що біля входу при наявності чотирьох ліхтарів світить лише один. Потенційно небезпечним місцем тут також є закинута Ротонда. Що ж до вказівників, то він наявний лише при вході. Якщо турист заблукає, то знайти вихід йому буде вкрай важко», – зауважила Карпів.

Звернули увагу учасники моніторингової групи і на головну візитівку міста – вулицю Лесі Українки. Попри добре освітлення, проблемні місця знайшли і тут. «Аварійним є балкон у будинку №57. Здається, якщо повернеш у провулок до будинку, балкон впаде прямо тобі на голову», – додали жінки та звернули увагу присутніх на наявність пандусів без поручнів.

Що ж до головної вулиці міста, проспекту Волі, то найбільше проблеми активістки «Жіночого клубу» виявили саме на ній. «Найбільша проблема центральної вулиці Луцька – це пониження бордюр. Маємо випадки, коли з однієї сторони з’їхати візком можна, а от піднятися – ні», – наголосила координатор проекту.

Також лучанки звернули увагу і на «позичання» тротуарів місцевим бізнесом. Таке зауваження стосувалося пішохідної частини біля «Бару 11», на якій частину тротуару загородили металевою огорожею.

Опісля презентації напрацювань моніторингова група також озвучила і свої пропозиції щодо покращення безпечності центральної частини Луцька. Врахувати ці побажання пообіцяв присутній під час обговорення заступник міського голови Юрій Моклиця. Посадовець подякував лучанкам за пророблену роботу, адже «так системно до виявлених проблем ще ніхто не підходив».

«Багато чого із зазначеного вами вже є у наших проектах щодо покращення умов безпеки міста. Так, що стосується Центрального парку, то до квітня-травня наступного року хащів у ньому не буде. Ремонтні роботи тут дозволять облагородити Старе міста Луцька повністю. Щодо бордюр, то під час ремонтних робіт ваші побажання будуть враховані. А у тих випадках, коли така ж проблема існує на вже відремонтованих ділянках проспекту Волі, то це через підприємців, які самі клали бруківку біля своїх приміщень», – пояснив Моклиця.

На завершення, заступник мера запевнив активних лучанок, що безпека міста під пильним оком та у надійних руках.