До початку всеукраїнської екологічної операції «Зустріч зимуючих птахів» − облаштування місць підгодівлі осілої орнітофауни у холодний період року, в експозиції відділу природи Волинського краєзнавчого музею відбулась екологічна година «День Синички».
Про це пише "Музейний простір Волині".
12 листопада відмічається день пам’яті святого Зіновія, якого в народі називають Синичником. Саме у цю пору синички збираються у зграї і прилітають із лісів до осель людини. По їх прильоту прогнозували прихід холодів. Про корисність цих веселих пташечок говорить народна приказка «Буде більше синиць – буде менше гусениць».
Учасники заходу, учні 1-Г класу школи № 25 міста Луцька, здійснили цікаву мандрівку по експозиції відділу природи, прослухали захопливі і повчальні історії про осілих і зимуючих птахів: синичок, горобців, дятла, сойку, грака, ворону, крука, сороку, щиглика, королька, сову, тетерука, рябчика, снігура та ін.
Під керівництвом працівників музею діти вивчили правила підгодівлі наших пернатих друзів, познайомились з їх гастрономічними уподобаннями, а також повісили годівничку із написом «Смачного!» та шматочки сала для синичок у музейному садку.
На пам’ять про відвідування музею кожний юний еколог отримав пташечку-орігамі і пам’ятку «Чим годувати птахів взимку».