Лучан безкоштовно готують до ЗНО

Наприкінці жовтня на факультеті філології та журналістики започатковано актуальну профорієнтаційну й соціальну акцію – відкрито безкоштовні курси української мови та літератури для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Декан факультету Юрій Громик, анонсуючи заняття в соціальних мережах та в місцевих і всеукраїнських ЗМІ, відзначив, що це «пропозиція для залюблених у слово, зокрема для майбутніх журналістів, філологів та тих, хто ще шукає себе», а «своїми знаннями поділяться найбільш досвідчені викладачі університету».

Про це інформує прес-служба Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки.

Навчання відбуватиметься кожної другої та четвертої неділі місяця і передбачатиме дві лекції – окремо з української мови та української літератури. Теми розмов, а також інформацію про лекторів декан щоразу анонсуватиме через сторінку vk.com/yuriyhromyk. Буде також проведено консультації щодо творчого випробування для тих, хто вступатиме на журналістику.

На перше заняття 30 жовтня прийшло більше як сотня старшокласників із Луцька, населених пунктів Волинської та Рівненської областей, а це засвідчило: такий формат зустрічей набагато ефективніший, аніж традиційні дні відкритих дверей. Після перегляду промоційних відеороликів про факультет філології та журналістики (їх авторами, до речі, є студенти) школярів привітав керівник підрозділу доцент Юрій Громик. Усім, хто зголосився до навчання, спершу було запропоновано невеличке анкетування. Опісля Юрій Васильович провів допитливих слухачів фонетичними лабіринтами мови, а для самостійного опрацювання проблемних тем із орфографії та пунктуації запропонував електронний варіант свого посібника «Український правопис» (його розміщено в університетському репозитарії). Цього ж дня доцент кафедри української літератури Ольга Яблонська висвітлила складні моменти творчої спадщини Тараса Шевченка. Присутні на першій зустрічі батьки були приємно вражені такою ініціативою колективу факультету філології та журналістики, а також творчою атмосферою, яка панує в навчальному корпусі.

Минулими вихідними, навіть незважаючи на складні погодні умови, на другу навчальну зустріч з’явилося майже вісімдесят слухачів. Лекцію з української літератури, яку прочитала доцент Ольга Яблонська, було присвячено аналізу таких творів: «Енеїда» Івана Котляревського, «Маруся» Григорія Квітки-Основ’яненка, «І мертвим, і живим...», «Кавказ», «Заповіт» Тараса Шевченка. На занятті з української мови професор Наталія Костусяк відкрила школярам таємниці будови слова.

Наступна зустріч старшокласників із викладачами-філологами відбудеться 27 листопада 2016 року. Нагадаємо: заняття розпочинаються о 10:00 в аудиторії 101 навчально-бібліотечного корпусу Н (вул. Винниченка, 30-а).