«Мажори» очима звичайних студентів: де навчається студентська «блатота» і як гуляють «на широку ногу»

День студента – це не просто можливість «відірватись на повну», але й гордо заявити батькам: «Мамо, тату! В мене свято. Буду під ранок».
Хтось святкуватиме у нічному клубі, інші ж зніматимуть квартиру на ніч. Є й такі студенти, які розпиватимуть настойку, закушуючи смаженою картоплею, за столом  у гуртожитку. Перш за все, масштаби святкування залежать від вмісту власного гаманця.
Та чи багато на студентських лавах «мажорів» і як святкуватимусь День студента спудеї із різним соціальним статусом?

Так, студентка СНУ імені Лесі Українки Інна вважає, що кожен самостійно вирішує як і де святкувати цей день. За словами дівчини, багаті збираються у своїх «блатних» компаніях, а студенти із невеликими гаманцями «тусуються» окремо. Інна намагається оминати «багачів», які «випендрюються» своїми можливостями.

- Мажори в СНУ є. Найбільше їх на юридичному факультеті і факультеті міжнародних відносин. Біля обох корпусів завжди «красуються» іномарки студентів. Думаю, що така «крутизна» святкуватиме День студента у престижних клубах, саунах, ресторанах... Ну а «бідота» буде пити «Такадо» під пісню "О Боже какой мужчина!" в гуртожитку.  Я ж на своєму святкуванні  економити не буду, - зазначає  Інна.

Інна

А студент ЛНТУ Дмитро інформує, що цьогоріч навчальний заклад винайме для відпочинку нічний клуб "Opera". Квиток на дискотеку тут вартує 60 гривень. Але витрати, припускає хлопець, цього дня не обмежаться лише купівлею квитка.

- У клубі побуваю вдруге. Припускаю, що у гаманець покладу  гривень 500, хоча планую витратити на відпочинок не більше 300 гривень. Мої ж одногрупники починають святкувати вже сьогодні. Кажуть, що треба "печінку підготувати" до завтрашнього  «запою», - резюмує Дмитро.

Разом із тим, Олена, студентка географічного факультету СНУ імені Лесі Українки, каже, що під час вступу у вуз  вагалась, яку обрати форму навчання: денну чи заочну. Однак зробити правильний вибір їй допомогла одна з членів Приймальної комісії.

- Коли подавала оригінали документів для вступу у навчальний аклад, то тітонька з Приймальної комісії наполегливо радила йти на «заочку», тому що на стаціонарі вчаться лише «блатні фіфи», які практикуються за кордоном і на пари приїжджають на іномарках. Жінка наголосила, що навчання з ними не буде солодким. Адже така «блатота» є скрізь і знайти з ними спільну мову не завжди можливо, - зазначає студентка та додає, що не всі заможні такі «напирскані».

- Маю знайому, яка їздить в універ на авто, щоправда, це автомобіль її батьків. Щомісяця катається  на «шопінг» в Європу. Але вона не «випендрюється» перед іншими, навпаки, хороша співрозмовниця. Якби всі були такими, мабуть, було б не цікаво,  - резюмує на завершення розмови Олена.

Олена

Відомо, що обсяг державного замовлення на юридичному факультеті щороку скорочується, однак плата за навчання - чимала. Відтак студент четвертого курсу Михайло зауважує, що саме юристи можуть похвалитись "широкими гаманцями" і батьківськими іномарками, оскільки показово паркуються  поблизу корпуса. 

- Найбільше мажорів навчається на юридичному факультеті. Там, до прикладу, навчання - не з дешевих, тому заможні батьки намагаються прилаштувати туди своїх дітей. Оскільки вважають, що навчатись на юридичному - це солідно та перспективно. Хоча, як на мене, це все стереотипи. Якщо ти «мажик», то навчання тобі просто для галочки, щоб мати «папірчик» про вищу освіту. Часто така «блатота» продовжує бізнес батьків. Тому, думаю, що ці студенти відпочинуть приблизно на тисячу гривень. Скоріш за все, підуть в Оперу і продовжать святкування десь на орендованій квартирі, - акцентує Михайло.

михайло

Більшість студентства вважає, що є соціальна нерівність між ними. Заможні студенти рідко «тусуються» зі студентами, у яких не достатні матеріальні можливості.

Підсумовуючи зазначу, що соціальна нерівність прослідковується скрізь,навіть у святкуванні Дня студента. Хтось не економить на святі і «гуляє на широку ногу», а хтось обмежує себе у найпростішому.

 Текст: Анастасія Качина