Студентська сесія – це період недосипань і стресів. Перед днем «каторги» студенти намагаються згадати усе, що допоможе наблизити їх до успішного складання заліків та іспитів. Серед молодих людей є і ті, хто сподівається на "халяву", проводять всілякі «ритуали» та вірять у, свого роду, забобони. Не раз доводилось натрапляти на дописи із словами «Халява, прийди!», які студенти масово поширюють на своїх сторінках у соціальних мережах.
Як готуються до сесії студенти одного з вишів Луцька? Чи вдаються вони до «ритуалів», які за міфом, повинні допомогти успішно закрити сесію?
- Кажуть, щоб успішно здати сесію потрібно нарахувати 100 червоних автівок, або ж 100 вагітних жінок. Про цей спосіб мені розповіли старші люди. Тепер, за місяць до сесії, я спеціально починаю рахувати червоні авто і жінок при надії. І, скажу, сесію здаю «на ура!». Не знаю, чи це самонавіювання, яке додає впевненості, чи забобони і справді діють, - ділиться студентка СНУ Ольга.
Для студентки Марії останні 2-3 тижні кожного семестру – це справжнє пекло.
- За цей час треба поздавати «тисячусто» завдань, і іноді складається таке враження, що викладачі змагаються між собою, хто дасть більше завдань, - розповідає Марія.
За словами дівчини, жодна сесія не може обійтись без іспиту, який потрібно здавати у формі комп’ютерного тестування. За таких умов щонайменше три дні дівчині потрібен спокій, в цей період її краще не чіпати. В забобони Марія не вірить. Вважає, що результат залежить від рівня знань студента, його везіння і того, наскільки ти подобаєшся викладачу.
- Ніяких «заговорів» і жаб'ячих лапок на щастя. А взагалі, вірю в неминучість. Буде саме те, що для тебе призначено, і нічого іншого. Єдине, що роблю перед екзаменом - прошу рідних і друзів помолитись за мене, і сама молюсь. Прошу Бога не везіння, і не халяви. Лише, аби допоміг «не затупити» у важливих моментах, і повністю показати свої знання, - розповідає студентка.
Студент - четвертокурсник Володимир вважає, що під час здачі сесії потрібно сподіватись лише на власні сили. Жодна магія і забобони не допоможуть у складанні іспитів.
- Я ніколи не вдавався до всяких забобонів і ритуалів. Вивчив – здав, не вивчив – йду на перездачу. Яким чином монета під правим, чи лівим черевиком додасть мені знань у голові? Не думаю, що книжки, залишені під подушкою на ніч вкладуть мені у мізки весь свій зміст. Надіятись потрібно тільки на себе, - резюмує Володимир.
Студентка СНУ Інна у магічні ритуали не вірила до того часу, поки не скористалась одним із відомих серед студентів явищем. Дівчина ніяк не могла вивчити текст з польської мови, тому поклала його під подушку на ніч. Коли прийшов час розповідати його на іспиті – розказала весь.
- До сесії готуюсь впродовж семестру, але стараюсь все здавати "автоматом". Хіба, якщо обов'язковий екзамен, тоді вже готую питання і читаю. Ну і важко обійтись без шпаргалочки, яка часто рятує на сесії, - ділиться Інна.
Як розповідають студенти, забобонів існує багато: деякі цікаві, деякі веселі, а є й взагалі дивакуваті. Однак, як виявилось, більшість молодих людей вірять, що їхні знання їх не підведуть. Якби не було, реальна користь від прикмет одна: студент заспокоюється і йде на іспит більш впевнено, бо ж знає - свою залікову книжку «заговорив», сотню червоних авто нарахував ... Однак, слід пам'ятати, що, якщо крім здійснення "ритуалів" під час підготовки до іспиту більше нічого не робити, навряд чи вдасться здати іспити "на відмінно".