У Луцьку презентують український роман, написаний за місяць

Залишається декілька днів до завершення всесвітнього місячника написання роману «НаНоРайМо» (NaNoWriMo), в якому беруть участь 500 000 людей по всьому світу і, в тому числі, понад 600 українських письменників. Традиційно, учасники місячника збираються для роботи і зустрічей в міських бібліотеках. В Україні цей рух підтримало 23 бібліотеки в Луцьку, Києві, Запоріжжі, Хмельницькому, Херсоні та інших містах. Вже через тиждень стане зрозуміло, хто з учасників місячника виконав головне завдання - написав 50 000 слів.

Створити такий обсяг тексту непросто для початківця-письменника, оскільки більшість учасників місячника — новачки в письменницькій справі. Однак серед них є і професійні романісти, що випустили у світ не одну книгу. Письменниця Таіс Золотковська написала більшу частину свого роману «Лінія зусилля» саме під час НаНоРайМо. Цьогоріч у неї в планах — абсолютно нова історія, перші 50 000 слів якої Таіс пише прямо зараз.

- Приступаючи до роботи над новою книгою, кожен автор може відчувати страх і стрес, - вважає Таіс Золотковська. - НаНоРайМо допомагає впоратися з цим, отримати підтримку інших учасників, мотивуватися їх успіхами і продовжувати друкувати до переможних 50 тисяч.

Відтак уже в понеділок, 28 листопада, в кафе-галереї-винарні «Виноград» лучани  матимуть можливість поговорити з автором про вже видані й майбутні твори. 
 
«Лінія зусилля», що вийшла у видавництві «Дисса Плюс», - вже четверта книга Таіс Золотковська.

Раніше Таіс працювала з малими формами. Так, в Харкові вже видавалися збірники її оповідань «Фарфор», «Мармур» і «Міс Качка». Фірмовий поетичний стиль автора в книзі зберігся, хоча масштаб і завдання цієї роботи стали зовсім іншими.
 
Роман «Лінія зусилля» - це три історії, які відбуваються в сучасній Україні. Лінії трьох героїв переплітаються: закоханий підліток бореться з нападами агресії. Його мати поклала край кар’єрі заради сім’ї, але знаходить в собі силу стати собою. У той же час інша жінка, ховаючись від невдалих стосунків з близькими людьми, повертається в рідне місто. Долі всіх героїв пересіклись, створивши спільний сюжет.
 
За словами автора, під час НаНоРайМо їй вдалося написати фундамент майбутньої книги — 50 000 слів, необхідні для успішного завершення місячника. Після цього були тижні і місяці редагування. Саме в такий засіб під час НаНоРайМо народилися бестселери «Води слонам» Сари Ґруен або «Нічний цирк» Ерін Моргенштерн. 
 
У Харкові, де живе і працює Таіс Золотковська, в НаНоРайМо беруть участь її колеги з міського письменницького співтовариства «Клуб Анонімних Авторів». У клубі молоді і досвідчені письменники, що працюють в різних жанрах, щотижня обмінюються досвідом і порадами, вчать один одного, діляться ідеями і успіхами. У листопаді вони всі стають на місяць «нанораймівцями», приєднуючись до всесвітнього письменницького руху.
 
Така ж спільнота «нанораймівців» є і в Луцьку. За словами автора, хоча письменництво - робота відокремлена, професійне співтовариство може допомогти автору, особливо молодому.

- Я в Луцьку для того, щоб підтримати місцевих учасників НаНоРайМо, тому що знаю, як це важко. Особливо, в останні дні місячника, коли багато хто кидає розпочате. Але я впевнена, що ці зусилля - не марні. Участь в НаНоРайМо, обіцянка писати кожен день, його сувора дисципліна подарували мені книгу. Тому усвідомлення, що ти не одна, що разом з тобою створюють свої історії інші, допомагає, - зізнається Таіс Золотковська.   

Презентація роману відбудеться в понеділок, 28 листопада, о 18:00 в кафе-галереї-винарні «Виноград». (вул. Лесі Українки, 49).