Як у Луцьку економлять бюджетні кошти

Завдяки впровадженню енергоощадних технологій у Луцьку вдалось зекономити 14 мільйонів гривень міського бюджету.

Про це йдеться у сюжеті журналістів «5 каналу».

З настанням холодів лучани задумалися над тим, як утеплити будинок і водночас не витрачати багато грошей на оплату комунальних послуг.

ОСББ, у яке організувалися мешканці одного із міських будинків взяло кредит на утеплення стін та реконструкцію даху. Відтепер люди самі вирішують наскільки тепло має бути у їхніх квартирах.

«Якби ми не утеплили будинок, не поставили індивідуальний тепловий пункт, не замінили вікна на пластикові, то в нас би зараз вийшло, що за двохкімнатну квартиру довелося б віддати приблизно 600-700 гривень за житлово-комунальні послуги, а платимо ми всього 300-350», - розповідає Ніна Цибуля, управитель будинку ОСББ «Лучани».

Індивідуальний тепловий пункт фіксує тепло, яке фактично подається на труби в приміщенні і регулює температуру в ньому. Коштує близько 200 тисяч гривень. Однак, у результаті – опалення обходиться у двічі дешевше. Ще орієнтовно 30% тепла можна «виграти» від утеплення стін і близько 10% економії дають пластикові вікна.

Індивідуальний тепловий пункт у підвалі, утепення стін,  енергозберігальні вікна можуть заощадити  в загальному від 75% до 90% тепла. Враховуючи, що половина грошей, які люди платять за опалення – це вартість підігріву та доставки тепла до будинку, то впровадивши усі ці заходи, то можна змешити цифру у квитанції конкретного мешканця майже на половину.

Близько 300 луцьких багатоповерхівок уже взяли кредити на утеплення, решту - ще досі лякають багатомільйонні позики. Але віддавати банку потрібно буде навіть менше, ніж позичали, адже місцевий бюджет бере на себе повністю виплату відсотків, а держава відшкодовує приблизно половину вартості будматеріалів.

Енергозберігальне обладнння та ремонти луцьких комунальних закладів фінансують міжнародні фонди. Нині у місті працюють представники австрійскої компанії, які контролюють впровадження чергового кредиту від організації NEFCO та гранту від фонду Е5Р.

Начальник відділу енергозбереження Луцької міської ради Костянтин Патракєєв зазначив, що невдовзі Луцьк отримає вже другиий кредит від NEFCO. Наступного року планується третій і допомогти мають ще більше – це буде приблизно 150 мільйонів гривень кредиту під 3% річних, та 60 мільйонів – грантових коштів, які повертати не потрібно.

Крім того,  наступного року Європейський банк реконструкції та розвитку планує добудувати і оновити всю ситему енергопостачання Луцька. На це передбачено приблизно 300 мільйонів гривень.

Луцькі чиновники підрахували, загалом завдяки заходам енергозебереєженнія торік лише бюджетних коштів вдалося заощадити – 14 мільйонів гривень.