Обранці громади під час сесії міськради одноголосно прийняли рішення про затвердження Комплексної програми підтримки мобілізованих та демобілізованих військовослужбовців Збройних сил України, які брали участь в антитерористичній операції на Сході України, членів їх сімей, а також сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, які проживають в м. Луцьку та на території Прилуцької сільської ради Ківерцівського району на 2017 рік.
Про це повідомляє відділ інформаційної роботи міськради.
Заступник міського голови Сергій Григоренко пояснив, що рішення сприятиме розширенню існуючої програми Комплексної підтримки бійців АТО, приділивши окрему увагу проблемам демобілізованих. Обсяг програми на 2017 рік становить 5 мільйонів 800 тисяч гривень.
Метою Програми є забезпечення фінансової, соціальної, медико-психологічної підтримки мобілізованих та демобілізованих військовослужбовців Збройних сил України, які брали участь в антитерористичній операції на Сході України, військовослужбовців, які уклали контракт про проходження військової служби, членів їх сімей, а також сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, сприяння вирішенню їх соціально-побутових проблем.
Доповідач зазначив, що раніше, зважаючи на кілька хвиль мобілізованих, Програма була скерована на цю категорію. Адже потребували підтримки не тільки люди, яких вирвано з цивільного життя, а й їхні родини.
У 2016 році акцент було зміщено на демобілізованих. Адже у Луцьку на теперішній час є 898 демобілізованих і ще буде близько ста осіб. Тобто у 2017 році буде близько тисячі мобілізованих, які потребують психологічної допомоги, оздоровлення, консультування. Звичайно, й надалі будуть підтримуватися сім’ї загиблих, зниклих безвісті, разом з тим буде зроблено акцент на демобілізованих.
Серед основних заходів Програмою передбачено створення у департаменті соціальної політики окремого підрозділу, який займатиметься проблемами демобілізованих військовослужбовців та окремий підрозділ із трьох лікарів у комунальному закладі “Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги”. Сто учасників бойових дій із Луцька зможуть оздоровитися за кошти міського бюджету у 2017 році. Передбачено низка інших заходів, у тому числі, виготовлення путівника. Програма напрацьована у співпраці зі спілками АТО міста Луцька.
Міський голова Микола Романюк у своєму виступі акцентував на важливості Комплексної програми підтримки мобілізованих та демобілізованих військовослужбовців і запевнив, що міська рада докладе максимум зусиль для її реалізації. Він також подякував присутнім на сесії військовослужбовцям за пропозиції, які вони подали під час підготовки проекту програми, та за те, що нас захищали.