З початком 2017 року студенти масово підуть на роботу: думки спудеїв про нововведення в освіті

 Із 2017 року планується, що стипендію отримуватимуть не всі студенти. Грошову державну допомогу зможуть мати лише ті, які посіли найвищі місця в рейтингу, складеному вишами. Такі зміни Міністерство освіти і науки України презентувало вчора, 29 листопада,  під час Міжвідомчої наради щодо проекту  Постанови КМУ “Про внесення змін до стипендійного забезпечення”.

Ми вирішили дізнатись, як ставляться до нововведень в освіті студенти різних факультетів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Третьокурсниця Вікторія навчається на факультеті філології та журналістики і рішення Міністерства освіти і науки України дівчина підтримує.

-  Оскільки ми хочемо бути ближчими до Європейського Союзу, то маємо нормально cприймати такі рішення. В ЄС студент отримує стипендіальну виплату тільки за умови повної успішності у навчанні. Вважаю, що ті студенти, які справді все вчать і здають, повинні мати значно вищу ніж зараз, стипендію. Кожен "державник" тепер може обрати свій шлях: або вчити все на відмінно і мати нормальну державну допомогу, або бути "середнячком" і залишатися без додаткових 1000-1500 гривень, - ділиться студентка.

Студент географічного факультету Максим вважає, що це нововведення –  ще один привід для Міністерства «набити собі кишені».

-  На мою думку, нові реформи в освіті ввели задля «відмивання» грошей. Вже не мають з чого  «тирити» собі в кишені:  бюджет виділили більший , а виплатити хочуть тільки половині. Але в медалі завжди дві сторони. Можливо, це  стимул вчитись краще, щоб потрапити у ту частину «обраних», яким будуть виплачувати більшу «стипуху» , - розмірковує Максим.

Студент факультету філології та журналістики Андрій вважає, що стипендію повинні отримувати не лише «відмінники», але й люди, які досягли хороших результатів у спорті та культурі. Хлопець задоволений змінами, що стосуються  виплат стипендій.

-   Підхід до нарахування стипендій змінювати потрібно. Мені здається, що винагороду за плідну працю під час навчання повинні мати ті, що доводять це постійним щоденним трудом. До того ж, я думаю, що не лише за високі досягнення у навчанні і науці потрібно стимулювати студента, а й за результати у спорті, культурі, тощо. Побачимо, чи ці нововведення це врахують, - резюмує Андрій.

Тетяна навчається на педагогічному факультеті. За п’ять років - дівчина втрачала стипендію лишень один раз. Студентка не боїться лишитись без щомісячної виплати, оскільки вважає, що заплановані зміни не почнуть діяти.

Вже не вперше чую про те, що стипендії відмінять. Я не вірю у це, і не бачу причин для хвилювання. Якщо виплати стипендій скасують, то студенти піднімуть «бунт», і в результаті, рано чи пізно, повернуть стипендії. Не переживайте, все буде добре! – заспокоює Тетяна себе й інших.

За словами заступника Міністра фінансів Сергія Марченка робота над проектом ведеться оперативно і затримки з переходом на нову систему стипендійних виплат бути не повинно. Так чого очікувати студентам українських вишів? Можливо варто вже сьогодні зайнятись пошуком роботи?

Текст: Анастасія Качина

При передруці матеріалу є обов’язковим посилання на «0332.ua. Сайт міста Луцька».