Починаючи із 2013 року та дотепер, одним із аксесуарів молодих дівчаток є чокер - коротке намисто, яке щільно обхоплює шию. Цей модний елемент відразу впадає в очі, тому автоматично виділяє свою господиню з натовпу. Кажуть, що «чорний ошийник» прийшов до нас із 1800-х років і був атрибутом куртизанок та повій.
Цей факт спровокував масу обговорень та дискусій у соціальних мережах, а деякі панянки вирішили позбутись сумнівного модного елемента. Існує думка, що враження про людину складається в перші десять секунд після знайомства, і, зазвичай, воно формується під впливом зовнішнього вигляду.
Отож,сьогоднішній матеріал не про те, звідки пішла мода носити пов'язки на шиї. А про те, чи не вважають дівчину повією, коли її тонку шию оздоблює чокер.
P. S: серед опитаних - хлопці, які знайомі з історією виникнення моди носіння нашийних пов’язок.
Двадцятирічний Михайло вважає себе прихильником природної краси дівчини. Він проти татуювань на жіночому тілі та надмірного використання косметики. За словами хлопця , дівчина із пов’язкою на шиї своїм виглядом несе негативний підтекст.
- Про історію цих «пов’язок» я дізнався із соціальних мереж. Одягаючи чокер, дівчина у моїй свідомості малює образ тієї повії, що «красувалась» у 1800- х роках. Якщо є непереборне бажання повісити щось на шию, то хай це буде якийсь кулон, чи скромна біжутерія. Якщо чокери справді носили повії, то не дивно, що теперішні модниці на підсвідомому рівні мене відштовхують. Це зайвий раз доводить, що краще утриматись від такої «прикраси», - резюмує Михайло.
Третьокурсник Денис навчається та проживає у Харкові. Дівчат із чорними стрічками на шиї студент називає «зебрами». Про те, що це намисто було атрибутом куртизанок та повій, хлопець дізнався нещодавно. Однак Денису відома інша історія носіння чокерів, що «гуляє» Інтернетом. Та, зі слів хлопця, друга версія - сексуального характеру, тому озвучувати її в матеріалі ми не будемо.
- Дівчат, позначених чорним «ошийником» на шиї у Харкові багато. Раніше ця мода нереально бісила. Думаю, що «зебри», які носять чокери, розуміють значення й історію пов'язки, тому свідомо їх вішають собі на шию. Серед моїх знайомих є «зебри», але це цілком порядні дівчата. Жінки сліпо вішають на себе все, що носять інші. Варто було б просто «загуглити», але ж по-дурному шукати «інфу» про все, що ми носимо, - розмірковує студент.
Одним із поціновувачів жіночої краси є двадцятирічний Дмитро. Хлопця приваблюють модниці, що підкреслюють свій лук пов’язкою на шиї.
- Не знаю, хто раніше носив ці чокери, але мені подобається ця мода. Коли симпатична дівчина одягає на тонку шию це «плетіння з ниток», то виглядає дуже сексуально. Інше діло, коли жінка із товстою шиєю і подвійним підборіддям обтягує свою шию «поясом», бо інакше його не назвеш. Байдуже, хто носив чокери до сьогоднішнього дня. Це ж не привід на кожну дівчину вішати клеймо «повії», - ділиться Дмитро.
За словами Олександра, кожна жінка формує перше враження про себе виключно своєю поведінкою. Якщо дівчина поводиться наче повія, то наявність чи відсутність чокера на її шиї не змінить думки про неї. Побачивши чокер, Саша почав «гуглити» і виявилось, що коротке намисто в різні часи носили люди різних верств населення.
- Якщо повії - це представниці найдавнішої професія, то цілком ймовірно, що саме вони могли започаткувати таку тенденцію. Часи змінювалися, і, відповідно, значення змінювалося. Негативного ставлення до такої моди немає, бо певним особам чокери дійсно личать. Але варто все-таки знати історію цієї прикраси. Можливо, чокер на шиї дійсно робить дівчину розпусною і викликає сексуальний потяг, але якщо дівчина сама поводиться, як повія, то чокер тут ні до чого, - розмірковує Олександр.
Побачивши чокер вперше,третьокурсник Дмитро почав хвилюватись за дівчат, які їх носять. Парубок довго не розумів, як «пояс» на шиї не заважає людині дихати. Версію про зародження цієї моди хлопець чув раніше, і вважає, що нічого не буває дарма. Саме тому думка про те, що раніше чокери носили повії та куртизанки має шанс бути правдою.
- Чесно кажучи, я не є ревним противником цього. Проте не можу сказати, що ця мода мені подобається. Все залежить від дівчини і як вона себе позиціонує. Якщо чокер підкреслює її легковажну поведінку, то не в моді справа. Все ж, хрестик, чи красивий ланцюжок виглядає скромніше, ніж якась незрозуміла «фігня». Окрім того,вона, мабуть, здавлює шию і заважає дихати, - ділиться Дмитро.
Ми готові «проіснувати» все життя, турбуючись про те, що про нас думають інші. Можемо одягати лише те, що подобається іншим. Але чи припинять нас обговорювати, коли ми перестанемо носити прикраси із сумнівною історією. Знаменита Коко Шанель колись сказала: «Мені все одно, що ви про мене думаєте, тому що я про вас не думаю взагалі».
Текст: Анастасія Качина
При передруці матеріалу є обов’язковим посилання на «http://www.0332.ua/».