Як давно ви ходили на виставки чи купували картини? Ви знаєте художників з Луцька, цікавитесь їхніми роботами? Якщо ні, то зараз саме час почати це робити. Є гарна можливість потішити себе хорошим надбанням, зробити унікальний подарунок або ж напередодні Нового року додати у свій список ще одну шляхетну справу. Про що ми? Про новий мистецький проект - виставку «ART Talents collections/Sale-exhibition», яка 17 грудня відкрилась у Палаці культури м. Луцька. Триватиме мистецький захід до 19 січня, тож ви ще встигаєте його відвідати. А ми розкажемо, що було і що ще буде.
«Відкривати таланти не буває пізно», - у Луцьку новий мистецький проект
Співорганізатор події Катерина Дулапчій
У виставці представили свої роботи 12 волинських художників: Дмитро Березюк, Людмила Бойчук, Павло Варварик, Катерина Глушко, Олена Горошко, Оксана Гузь, Ірина Зиза, Марина Лактіонова, Наталія Моніч, Маргарита Паламарчук, Ірина Стефурак, Оксана Тарасюк.
Під час відкриття проекту не лише презентували картини, але й протягом двох днів організовували безкоштовні майстер-класи. Усе – в благодійних цілях. Зібрані кошти, виручені за продаж картин та виробів ручної роботи, передадуть ВОГО дітей-інвалідів «Сильні діти»/«Strong children» задля створення центру іпотерапії для дітей з особливими вадами розвитку. У центрі планують розробити та запровадити системи реабілітаційних заходів для дітей та дорослих з психо-фізичними розладами.
Творча атмосфера, дружні розмови, відкритість і передноворічний настрій, - виставка справді об’єднувала небайдужих людей. Відповідні емоції відчували і художники, і відвідувачі. Громадська активістка Оксана Гузь теж несподівано відкрила у собі мистецький талант.
«Цей проект – це маленька презентація мого життя. Для мене дуже важливо, коли я можу поділитися тим, що в мене всередині. У роботу вкладена не лише фарба, але й енергія і душа. Я не професійна художниця, проте не боюсь брати у руки пензлик», - зауважила жінка.
«Приємно, що присутні можуть сприймати наші роботи і наше бачення. Колись, у Парижі зібрались 30 молодих художників, яких ніхто не знав. Зараз це всім відомі люди, їх картини нині вартують тисячі доларів. Можливо, сьогодні ви придбаєте роботу за малі кошти, цим самим у майбутньому зможете зробити своїх дітей і внуків надзвичайно багатими. Оскільки кожен художник, чия картина сьогодні виставлена на продаж, безперечно таланти, і їх твори мають перспективу стати відомими на весь світ», - Павло Варварик.
Організатори намагалися представити різні види hand made виробів, аби кожен знайшов щось собі до смаку. Також влаштували майстер-класи із живопису, вишивки, сухого валяння, виготовленням неординарної новорічної ялинки із паперової лози. Не забули навіть про курси манікюру! До речі, дівчата від студії «Престиж» показали високий клас!
А хто не хоче вчитися, може придбати вже готові оригінальні авторські вироби: текстильні іграшки Яни Пасічник, вироби ручної роботи Юлії Слюсарчук, плетіння з паперової лози Наталі Гончар, авторські ляльки та мило ручної роботи Оксани Саганюк, сумки із ванілових платівок Анастасії Дудник, оригінальні прикраси з натурального каміння Оксани Хомич, вироби з паперової лози Тамари Єрмолаєвої та багато інших.
Родзинками виставки стали джазові композиції від учасниці третього та шостого сезонів шоу «X-фактор» Юлії Іванової, а також композиції у виконанні лауреата Всеукраїнського конкурсу «Нові імена 2016», володаря Гран-прі обласного конкурсу піаністів «Золота нотка» Макара Войнаровського. Чудовий настрій та атмосферу свята доповнили вокальний гурт «Imprezа». А десертом для усіх гостей та художників були смаколики від «ФруктоШок»!
Завершити матеріал хочеться цитатою заступника міського голови Андрія Киці: «Ніколи не пізно знайти у собі якийсь талант. У кожній людині є підґрунтя, яке можна розвивати. Достатньо певного поштовху. Навіть, якщо ви почнете розвивати своє вміння десь після сорока».
Розвивайте свої таланти, цінуйте таланти інших!
А ми будемо про вас розповідати у «Луцьку Творчому»!
При передруці матеріалу є обов’язковим посилання на «0332.ua. Сайт міста Луцька»
Текст: Анастасія Качина, Елла Яцута
Фото: Любомир Безручко