Випробування стипендією: куди діваються студентські гроші?

Так у житті склалося, що грошей або мало, або взагалі немає. Іншого ж варіанту не дано. Навіть коли «вагітний» гаманець не влазитиме у сумку, люди й надалі нарікатимуть на брак «папірчиків».

Сьогоднішня тема не матиме відношення до заробітних плат, премій і подарованих на день народження грошей. Поговоримо про стипендії і важкий «хрест» державників, які усіма силами тягнуть на відмінно, щоб мати у кишені  «лишні» 800 гривень.  

Варіантів витратити стипендію є безліч. Хтось відкладає кожну копійку, щоб придбати омріяний фотоапарат чи айфон, дехто «спускає» все  на «гулянки», а комусь цих грошей достатньо лише на купівлю нової сукні.

Журналістка «0332.ua. Сайт міста Луцька» вирішила дізнатись, на що витрачають свої «нещасні» 800 гривень студенти СНУ.

Так, студентка-філолог Ірина вважає, що нормальному студенту  "стипухи" не вистачатиме завжди. Поступивши до університету, дівчина намагалась бути примірною студенткою: наполегливо вчилась, «таскала» книжки з бібліотеки. Коли отримала свою першу в житті стипендію, вирішила не витрачати її, аби накопичити на фотоапарат, чи той же айфон. Усі плани розвіялись, коли хлопці сказали, що перші грошики потрібно «обмити», аби задобрити стипендію на майбутні чотири роки.


- «Таскатися» в унівєр мене змушує лише думка про "стипуху". Тільки вона о сьомій ранку підіймає із теплого  ліжка й підпихає йти на чотири пари. Якщо сісти й проаналізувати, на що я витрачаю свої «розумом зароблені гроші», то до нормального висновку не дійдемо ніколи. Я сама не знаю, куди дівається моя стипендія. Ніби є ті нещасні 800 гривень, а, пішовши раз у магазин, моментально забуваєш про них, - резюмує Ірина.


Безглуздих і нерозумних придбань, за словами дівчини, було більше ніж достатньо. Дівчина пригадує, як одного разу придбала сукню, яку тепер носить, то плачучи, то сміючись.

- Якось прийшла мені чергова стипендія. Я, як і всі нормальні дівчата, вирішила піти на шопінг. Наміряла собі сукню у Порт-Сіті. Було шкода віддавати більшу частину своєї стипендії за неї, але все ж таки я її  придбала. «Гуляти, так гуляти». Гірко стало тоді, коли наступного дня на це ж плаття була знижка мінус 50%. Дівчата зрозуміють, наскільки неприємно мені було, - ділиться враженнями Ірина.

А ось студентка третього курсу Марія на першу стипендію купила додому продукти і приготувала святкову вечерю для своєї сім’ї. Вона б цього не робила, але традиція є традицією.

- З перших днів грошей у батьків  намагалась не брати. Тому, по суті, стипендія була моїм основним доходом. Ще на перших курсах її вистачало. Намагалась на всьому економити і не «транжирити» гроші на всілякі дрібниці. На заощаджені кошти пізніше купувала одяг та взуття. Тобто, завдяки стипендії стала майже незалежною від батьків. Купую лише необхідне. Я - практична людина, - розповідає дівчина.
Однак зараз,  навчаючись на третьому курсі, дівчині не вистачає стипендії. 

- Грошей завжди мало. І це при тому, що я не роблю «гелевого» манікюру, і майже не користуюсь косметикою, як багато інших дівчат. Останнім часом ніяк не виходить заощадити. Відповідно, плануючи зробити обновку, чи сходити до стоматолога, приходиться звертатися за фінансовою підтримкою до батьків. Плакала моя «фінансова незалежність», - додає Марія.

Студентка Інна свою першу стипендію почала отримувати лише на другому курсі. Уже відтоді дівчина напланувала відкладати частину коштів на весільну сукню. 

- Коли отримала перші гроші, то довелось купувати усім подарунки. Так вже склалось, що за все в цьому житті треба «виставляти». А собі, в результаті, не придбала нічого. Стипендії не вистачає зовсім. Отримавши 800 грмвень, ти не зможеш купити нове  пальтечко або ж чоботи. Потрібно почекати місяці три, аби накопичити на те, що тобі дійсно подобається. Грошей вистачає лише для засобів за доглядом шкіри та волосся. Словом, стипендія для того, аби накупити всіляких «жіночих дрібничок» , - розповідає дівчина.

Як би там не було, але лишніми гроші не бувають ніколи. Хоч ми завжди плачемось, що їх «як кіт наплакав», однак, більшість студентів - ситі та одягнені. Беручи до уваги коментар Інни, можна зробити наступний висновок. Якщо у студента чисте й охайне волосся, яке, до того ж, приємно пахне, отже, стипендії людині вистачає лише на шампуні, бальзами та маски.

Порада усім студентам від Ірини: не купуйте сукню у Порт-Сіті як тільки ви її побачили, зачекайте декілька днів – потім будуть знижки.
Використовуйте кошти розумно! 

Текст: Анастасія Качина

При передруці матеріалу є обов’язковим посилання на «http://www.0332.ua/».