Ковельський довгобуд має шанс стати новобудовою

Будинку по вулиці Ватутіна 70-Б у Ковелі пророкували долю ошатної новобудови. А та перетворила його на банальний довгобуд. Молоді сім'ї, які на цілком законних підставах оформили молодіжні кредити та стали інвесторами будівництва, і досі не можуть відсвяткувати новосілля. Чи є шанс побачити світло в квартирах ковельського довгобуду?

Цей будинок — первісток державної програми сприяння молодіжному житловому будівництву в Ковелі. Першу секцію новобудови обіцяли здати в експлуатацію ще в 2007 році. У другій - збудовано лише 3 поверхи. Про третю ж сьогодні воліють не говорити навіть самі інвестори.

В родині Івана та Наталії Павлович - троє дітей. Учасниками згаданої програми вони стали лише торік. Проте замість радості новосілля нині, разом з іншими сім'ями, відчувають тривогу за майбутнє. Загалом Фонд та сім'ї на умовах співфінансування вже вклали в будівництво понад 16 млн. гривень. У кожного з цих людей - своя “кредитна” історія.

Інвестори зауважують: згідно з договорами Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву зобов'язувався “належним чином розпоряджатися внесками позичальника і наданим кредитом, здійснювати контроль за їх цільовим використанням”. Та не так сталося, як гадалося. Відповідь на питання — чи за призначенням використовувались всі кошти інвесторів? - зацікавила і правоохоронців. А самі позичальники фонду продовжують шукати правду в різних службових кабінетах.

Контролювати будівництво у Ковелі зі столиці виявилось заняттям неефективним. І лише зараз, коли функції контролера де-факто передали обласному відділенню фонду і обласній державній адміністрації — з'явився шанс, що ковельський довгобуд таки стане новобудовою. Інвестори також сподіваються, що своїх зобов'язань дотримається і міська влада. Вона обіцяла профінансувати підведення комунікацій до будинку по вулиці Ватутіна 70-Б.