Робота після новорічних свят: поради психолога

Новий рік – веселе свято, якого всі очікують. Кожного разу він передбачає затяжні вихідні, коли можна собі дозволити вдосталь відпочити та повеселитися. Проте, після святкування на більшість чекають трудові будні. Декому легко налаштуватися на роботу, а інші дуже довго звикаються до буденної рутини.
 
Психологи застерігають, що черезмірні веселощі можуть в подальшому призвести до емоційного спустошення, тому варто контролювати себе в процесі святкування. А також подбати про способи, які зможуть продовжити свято і після виходу на роботу.

Олена Гірченко, кандидат психологічних наук, доцент:

- Радость должна продлиться и запомниться. К празднику нужно зарание приготовиться, сфотографироваться, приготовить какие-то подарки, себе что-то приятное сделать, тогда состояние радости будет немного продленное и тогда выход на работу не будет таким тяжелом или безрадостным.
Еще хорошо бы поделиться з друзьями, как вы отпраздновали новый год и вместе с этим начать понемногу включаться в работу.

До того ж, не варто одразу занурюватися з головою у роботу. Входження в трудовий процес має бути поступовим. Олена Гірченко: «Вернуться целиком на работу будет сложно и обычно этого в нашей стране никто не ожидает, что в первый день после праздников мы начнем сильно работать. Но в тоже время, если мы принесем с собой на работу немного радости и будем помнить о том, что у нас есть обязанности, то мы сможем соединить радостное и важное».

Також психологи наголошують на тому, що гуляння не повинно зводитися лише до поїдання смаколиків зі святкового столу. Подбайте аби весело було, емоційно, а не шлунку. Краще присвятити час спілкуванню з родичами та друзями, прогулятися містом, долучитися до святкових заходів.