Після прийняття 24 серпня 1991 року Акту про незалежність України, країна стає на самостійний державний шлях. Реальна діяльність сьогодення свідчить про необхідність розширення сил та засобів з охорони місцевого самоврядування організаціями, що створюються на громадських засадах, - повідомляє прес-служба ГФ "Варта порядку".
Згідно Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» 22 листопада 2011 року у місті Луцьку було створено громадське формування «Варта порядку». Вартівці взялися допомагати дільничним інспекторам міліції в дотриманні громадського порядку в обласному центрі.
Відродження «Варти порядку», саме такої, якою вона мала б бути завжди, розпочалося під час Революції Гідності. Це громадське формування під час Майдану продемонструвало, що за бажання й активності громадян порядок зберегти можна навіть в екстремальних умовах, у ситуації хаосу і беззаконня.
«Я завжди хотів, як колишній афганець, щоб в нас був такий собі резервний підрозділ, який би в разі, не дай Бог, якогось конфлікту, чи надзвичайної ситуації, чи техногенної аварії, природного катаклізму, був готовий зібратися. Щоб це були навчені люди, які пройшли відповідну підготовку, вміли не лише вести партизанську війну, чи воювати з агресором, а й надавати первинну медичну допомогу. Необхідність цього ми розуміли ще після Афганської війни, але завжди, як то кажуть, не доходили руки. А ось після лютневих подій 2014 року, коли наші силові структури були паралізовані, розгублені, «Ватра порядку» відродилася. Адже та ситуація, що тоді склалася, могла вилитися в безчинства, грабежі. Саме з цією метою ми в перші дні на Волині створили координаційну раду разом з іншими громадськими формуваннями і домовилися про патрулювання міста, відновили роботу міськвідділу», – розповідає керівник формування «Варта порядку» Олександр Тиводар.
Саме тоді, коли «Варту порядку» очолив Олександр Тиводар, розпочалася активна співпраця між міськвідділом та ГФ. З тих пір патрулюванняя стали системними, кожен з учасників патрулів наразі знає, чим він повинен займатися і розуміє, що може розраховувати на підтримку колег. Головний результат – те, чого зазвичай не помічають: спокій у місті.
А в ті революційні дні було усяке. І людей грабували серед білого дня, доходило в місті й до стрілянини: один з членів «Варти порядку» отримав поранення. Чоловіка врятувало диво: одна з куль влучила в телефон, а інша – у в’язку ключів. Патрулювання міста, каже Тиводар, було життєвою необхідністю.
«Дехто навіть говорив: «Нащо нам та міліція? Тиждень без неї були і ще два будемо» А як же садочки, школи? А якби почалося мародерство? Грабували людей в центрі біля пам’ятника. А потім це все припинилося. В державі не повинно бути деструктивну», – наголошує Олександр Тиводар.
А тут почалася російська агресія – і формат діяльності«Варти порядку» ще більше розширився.
Сьогодні «Варта порядку» найбільш структуроване та дисципліноване громадське формування, яким не байдужа доля рідного міста.