Походження статків головного лікаря Луцької міської лікарні будуть перевіряти у прокуратурі?

Звернення відповідного змісту підготували члени консультативної ради при прокуратурі міста Луцька під час засідання, яке відбулося 8 грудня.

     Предметом для розгляду стало питання щодо можливих проявів корупції та незаконного збагачення головного лікаря Луцької міської клінічної лікарні Лариси Духневич та екс-начальника управління охорони здоров"я Луцької міської ради Федора Кошеля.

Журналістські матеріали про діяльність цих осіб нещодавно з’явлися у засобах масової інформації. Як наслідок, у членів громадської ради виникла низка питань, головне з яких – джерело статків, якими володіє Лариса Духневич та члени її сім’ї, що теж працюють у медичній галузі. Присутні висловили сумнів, що все можливо придбати виключно на заробітну плату.

У консультативна рада зацікавилися також питанням форми власності «Муніципальної аптеки», яка діє у стінах закладу. Нагадаємо, замість комунального, як планувалося на початку створення, підприємство оформили як товариство з обмеженою відповідальністю. Відтак, підозрюють, що міський бюджет внаслідок такої підміни недоотримує значні надходження.

Нагадаємо, у матеріалі, що опублікувало видання «Сім’я і дім» від 1 грудня 2016 року під назвою «Лариса Духневич: головний лікар чи «бізнес-леді» йшлося про те, що керівник лікарні за час своєї роботи на посаді встигла звести два будинки площею понад 600 квадратних метрів на території  у 1,5 гектара, що у селі Лище, Луцького району. Ринкова вартість цієї нерухомості оцінюється у близько мільйон доларів. Окрім того, ще два маєтки цього ж власника збудували по вулиці Донцова, що біля технічного вузу у Луцьку та по вулиці Срібна, поблизу Київського майдану. Також до власності Лариси Духневич, зазначено у статті, належить дві квартири у Луцьку та Рівному, а також три авто преміум класу.

Крім того, у мережі з’явилося відео під назвою «Духневич і Кошель: бізнес на хворих», у якому йдеться про  частку прибутку з «Муніципальної аптеки», «Муніципальної каси» та нецільові витрати, на які спрямовують «благодійні внески, що їх регулярно збирають з пацієнтів.

У підсумку консультативна рада проголосувала за прийняття  рішення-звернення до прокурора області для перевірки вищевикладених даних. Наголосили, що у разі відсутності реакції, звернення спрямують до Генерального прокурора України.