Лучани частіше звертаються до приватних ветеринарів ніж до державної ветеринарної служби

Вчора відбулося засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження, на якій розглядалось питання про внесення змін до рішення міської ради від 24.11.2008 № 32/35 «Про затвердження Правил утримання тварин у місті Луцьку», - інформує «Під прицілом».

Голова громадської організації «Волинське товариство захисту тварин» Богдана Новарчук, котра була доповідачем з даного питання, підняла цілу низку питань пов’язаних з вирішенням проблеми безпритульних тварин у місті. Зокрема, Богдана Новарчук зазначила, що потрібно провести перевірку щодо того, скільки у Луцьку проживає собак і кому вони належать. Адже за словами голови організації, це спростило б контроль за безпритульними собаками, бо найчастіше безпритульними стають ті тварини, які комусь належали і їх просто викинули на вулицю.

«Директор департаменту ЖКГ Луцької міської ради Іван Кубіцький пообіцяв, що їхні працівники здійснять перевірку за три місяці», - повідомила Богдана Новарчук. На що депутати зауважили, що департамент не справиться з таким завданням навіть за півроку.

Крім того, як виявилось в ході обговорення, державна ветеринарна служба не справляється із покладеними на неї обов’язками, тому частіше лучани звертаються до приватних клінік. Так, за даними тих же приватних установ, у 10 тисяч собак на сьогодні знаходяться у власності лучан. В той час, як на обліку у державної структури знаходиться лише 731 тварина. Тому депутати висловили бажання ознайомитись з діяльністю державної ветеринарної служби.

Крім того, було запропоновано для тих, хто утримує собак, внести оплату за утримання тварин розміром 1 грн, яка б входила в рахунки за оплату комунальних послуг. Однак, депутати запитали, чому в такому разі не піднімається питання облаштування територій для вигулювання тварин, адже дуже часто їх вигулюють на територіях дитячих садочків та шкіл, що несе загрозу для здоров’я дітей.

В результаті, зважаючи на цілу низку зауважень, члени комісії рекомендували зняти питання з розгляду сесії міської ради і відправити його на доопрацювання.