Політика настільки глибоко увійшла в життя кожного пересічного українця, що, здається, чи не кожен став експертом у цій темі. Зацікавлення глядачів у тому боці життя політиків, який вони прагнуть залишити в тіні, настільки велике, що люди готові читати, дивитись та дізнаватись про політичні ігри у весь свій вільний час.
Імовірно, помітили великий інтерес до цієї теми і режисери серіалів, які зараз за популярністю у глядачів сміливо складуть конкуренцію фільмам.
Брудні політичні ігри, інтриги, шантажі та підкупи – усе, що робить політику такою притягальною для спостерігачів, опинилося в центрі уваги політичних серіалів. Еспресо.TV розповідає про найцікавіші з них.
"Картковий будинок" / House of Cards
Американський серіал від режисера Боу Віллімона, перший сезон якого стартував у 2013 році, оживив інтерес глядачів до політичних драм. Телесеріал від Netflix став адаптацією британського міні-серіалу, знятого за романом Майкла Добса.
"Картковий будинок" у всій повноті фарб викриває язви політичного життя: зради, жорсткість, брехня та вбивства тут цілком прийнятні методи боротьби. Сюжетна лінія серіалу розгортається навколо американського політика Френка Андервуда, за роль якого Кевін Спейсі отримав "Золотий глобус".
Френк Андервуд допомагає Гаррету Вокеру перемогти на виборах президента США, за що мав отримати посаду держсекретаря. Утім, коли після виборів цього не відбувається, конгресмен та його амбітна дружина вдаються до помсти.
Новий, п’ятий сезон має вийти наприкінці травня 2017-го.
"Окуповані" / Okkupert
Вийшовши у 2015 році в Норвегії, серіал про російську окупацію не міг не зацікавити українців. Адже якщо для норвежців він є фантастикою, то для України – трагічною реальністю.
"Окуповані" – це серіал про недалеке майбутнє, у якому через екологічну кризу людство буде вимушене відмовитись від видобутку нафти та газу. На це першою наважилась нова влада Норвегії, згорнувши видобуток нафти та розпочавши розвиток торієвих реакторів.
Не бажаючи відмовлятися від норвезьких енергоносіїв, ЄС пропонує Росії напасти на Норвегію. Спершу російські військові захоплюють лише норвезькі нафтогазові родовища, щоб контролювати ринок нафти. Але цим все не обмежується.
Перший сезон обійшовся його творцям в $11 млн, ставши найдорожчим норвезьким телепроектом. Планується, що серіал матиме продовження на ще один сезон.
"Держсекретар" / Madam Secretary
Режисер Ерік Столц та сценаристка Барбара Голл створили вигадану адміністрацію президента, яка працює, утім, при цілком впізнаваних обставинах сучасного світу.
Держсекретарем США стає колишня аналітик ЦРУ Елізабет Маккорд – стильна приваблива жінка, яка володіє світлим розумом та схильна приймати нестандартні рішення. Певна схожість персонажа з Гілларі Клінтон дала підстави критикам звинуватити перший сезон у піарі тодішньої кандидатки в президенти США.
У серіалі Елізабет Маккорд щодня має розв’язувати складні задачі, ладнати міжнародні конфлікти. Одним з таких, до речі, стає і війна на сході України, у якій активну участь беруть російські війська. Держсекретар має допомогти Україні, але лише щоб заспокоїти імперські амбіції Росії.
"Уряд" / Borgen
Ще один політичний серіал, головним персонажем якого стала жінка. Лідер помірної партії у Данії Біргітте Нюборг стає першою жінкою-прем'єр-міністром.
Безпосередність та несхожість на інших політиків - справжність та щирість – допомогли їй обійняти посаду. Однак ставши частиною уряду, Біргітте починає поступатись своїм моральним принципам.
Попри те, що саме політичні ігри та внутрішні інтриги приваблюють увагу до серіалу, він є безжальним, адже демонструє, як світ політики перемелює всіх і кожного.
Серіал транслювався з 2010-го до 2013 року і наразі повністю завершений.
"Західне крило" / The West Wing
Режисер, продюсер та сценарист серіалу "Західне крило" Аарон Соркін створив 7-сезонний телепроект, який у найдрібніших подробицях показував будні вигаданого американського президента від демократичної партії Джошуа Батлера.
У "Західному крилі" усі працівники адміністрації президента – живі люди, які мають швидко реагувати та вирішувати важливі питання. Однак певною мірою серіал ідеалізує адміністрацію президента, яка тут показується у привабливому світлі. Це, мабуть, єдине, у чому можна звинуватити Аарона Соркіна. Адже випускаючи серіал з 1999 року, він спромігся не перетворити його на патріотичну оду чи затягнуту драму.
"Бос" / Boss
Наділені владою люди часто вважають себе господарями життя. Так було і з мером Чикаго Томом Кейном, жорстоким та впливовим, аж поки не став відомий страшний діагноз – дегенеративний розлад та подальше слабоумство.
Усі зайняті махінаціями напередодні наступних виборів, тож ніхто не помічає проявів хвороби Кейн. А сам мер має якомога швидше сховати сліди свого тривалого зловживання владою та змити кров із рук.
"Віце-президент" / Veep
Серіали про політику можуть бути не лише драматичними, а й комедійними. Таким зокрема став "Віце-президент", знятий на замовлення НВО. У 2012-му він отримав "Еммі" як найкращий комедійний серіал.
Головна героїня - віце-президент США Селіна Майєр, яка постійно потрапляє у незручні ситуації та конфузи. Сам серіал – це політична сатира, переповнена чорним гумором, іноді – на межі фолу. Однак цей політичний серіал навряд чи можна буде сплутати з іншими про політику.
Телешоу стартувало у 2012-му, і наразі вийшло 5 сезонів.
Абсолютна влада / Absolute Power
Цей британський серіал розповідає про політику, але головні герої в ньому не політики, а піарники Прентісс та Маккейб.
Герої (у виконанні Стівена Фрая та Джона Берда) працюють у лондонському піар-агентстві та особливо не замислюються над "чистотою" ведення своїх справ, адже їхня головна задача – просування та реклама політиків, партій та зірок шоу-бізнесу.
До речі, спершу серіал стартував на радіо у 2000 році і лише у 2003-му перебрався на телеекрани, де проіснував 2 сезони.
"Смерть мозку" / BrainDead
Створений Мішель та Робертом Кінг серіал, мабуть, найзухваліший у цій добірці. Адже що може бути більш сатиричним, ніж доведені до абсурду причини політичних проблем?
"Смерть мозку" – це комедійна драма на межі фільму жахів. У реальності, в якій розгортаються події серіалу, інопланетні істоти заразили мозок деяких людей, серед яких і деякі члени Конгресу.
Молода дівчина Лорел Гілі отримала роботу в Конгресі. Незабаром вона помічає, що значна частина держслужбовців поводиться дивним чином. Розпочавши власне розслідування, Лорел з'ясовує, що причина – у злісних інопланетянах, які харчуються мізками конгресменів.
Політикани / Political Animals
Американський серіал, який вийшов у 2012 році, більше скидається на мильну оперу, ніж на політичну драму. Повністю відзнятий 6-серійний телепроект розповідає історію Елейн Берріш – колишньої першої леді, а нині – держсекретаря США.
"Політикани" показують не лише інтриги політичні, а й сімейну драму жінки, яка перебуває на високій посаді. Будучи держсекретарем, вона намагається зберегти свій шлюб, у якому багато проріх.