До Дня пам’яті жертв Голокосту і 75-ї річниці розстрілу єврейського населення Волині, у Волинському краєзнавчому музеї відкрили виставку та організували історичну годину «Пам’ять і скорбота єврейського народу Волині».
На виставці експонуються копії документів з Державного архіву Волинської області про діяльність окупаційної нацистської влади, накази, розпорядження, оголошення стосовно поведінки євреїв, - повідомляє Музейний простір.
Особливу увагу привертають фото з архіву музею Яд Вашем (Ізраїль), надані Волинською релігійною громадою прогресивного іудаїзму. На них зображені лучани, котрі загинули під час нацистської окупації в Луцьку. У роки Другої світової війни на Волині загинуло 110 тис. євреїв (25658 у Луцьку).
З фондів Волинського краєзнавчого музею на виставці представлено сувій Тори XVII ст., безцінний експонат передала в 1980 році до музею Кондратюк Тетяна Вадимівна, срібні речі єврейської релігійної атрибутики, фото єврейської синагоги в Луцьку (1930-ті pp.), фото зруйнованого гетто Луцька (1942 p.), меморіальні книги пам’яті: Маневичі, Городок, Лешнівка, Камінь-Каширський, Рожище, Горохів, Ковель, Володимир-Волинський, Олика. Книги були видані в Ізраїлі у післявоєнний період та передані до музею колишніми волинянами євреями.