Минулого року в області суттєво зросла кількість крадіжок трансформаторної оливи.
Якщо останні місяці року були відносно затишними, то з приходом січневих свят, злочинці, на жаль, знову активізувалися. Енергетики стурбовані масштабами злочинів на трансформаторних підстанціях і звертаються до жителів краю з проханням повідомляти про подібні факти та ймовірність їхнього скоєння, - про це повідомляє прес-служба ПАТ «Волиньобленерго».
Об’єктами правопорушників на початку 2017 року стали 14 трансформаторних підстанцій в Горохівському, Рожищенському та Локачинському районах (злито понад 3 тонни оливи).
ПАТ «Волиньобленерго» скерувало повідомлення до Національної поліції, однак без допомоги свідомих громадян затримати викрадачів вкрай складно.
Річ у тім, що ТП без масла може працювати не один день, і затримати «на гарячому» викрадачів вдавалося лічені рази. А оскільки трансформатори розташовані неподалік помешкань, то будь-які підозрілі особи біля них мусять стимулювати волинян негайно телефонувати у кол-центр ПАТ «Волиньобленерго» 0-800-21-01-31 (дзвінки безкоштовні як зі стаціонарних, так і з мобільних).
Пасивність чи принцип «моя хата скраю» призводять до одного – ціла вулиця, село, а то й кілька населених пунктів відразу залишаються без електропостачання.
Окрім збитків для ПАТ «Волиньобленерго», через крадіжки оливи виходять із ладу трансформаторні підстанції, тому є ризик, що високовольтна напруга пошириться у мережу побутових споживачів. Це може спричинити ще більш масштабні проблеми та створити загрозу життю і здоров’ю людей.
Споживачі в таких випадках нарікають на працівників філії і не хочуть зрозуміти, що, залежно від складності поломки, ремонт може тривати кілька днів чи навіть тиждень. У будь-якому разі трансформатор потрібно знімати й везти з села на ремонтну дільницю, яка є не в кожній районній філії ПАТ «Волиньобленерго». Якщо він згорів, то замінити обмотку, знову залити оливу та пройти випробування напругою.
Вочевидь злодії виходять на промисел добре підготовленими, адже щоб вивезти злиту оливу, потрібно мати велику цистерну і автомобіль. А щоб зірвати пробку з трансформатора, без болгарки годі обійтися. Як працює цей інструмент чи навіть звичайна пилка, складно не почути.
У «Волиньобленерго» наголошують, якщо ви помітили відчинену трансформаторну підстанцію, побачили роботи з демонтажу ліній або обладнання підстанцій людьми, що не є представниками ПАТ «Волиньобленерго» (це легко розпізнати по спецодягу), – якнайшвидше повідомте на номер Національної поліції 102 або за єдиним багатоканальним номером кол-центру ПАТ «Волиньобленерго» 0-800-21-01-31 (цілодобово, без вихідних та святкових днів).
До слова, якщо ваша інформація дозволить затримати злочинців, ПАТ «Волиньобленерго» гарантує Вам винагороду та анонімність.