День Валентина, як свято усіх закоханих, в Україні з'явилось відносно недавно. Але уже встигло стати одним із улюблених, особливо для молоді. Між іншим, у деяких країнах світу його відзначають вже понад 700 років, що дозволяє говорити про певні традиції.
Якщо вірити легенді, то все почалося ще з часів Римської імперії. Тоді легіонерам, які несли військову службу, забороняли одружуватися. Але християнський священник Валентин порушив заборону імператора Клавдія і таємно поєднував закохані пари шлюбом. За що і поплатився життям.
НАГАДУЄМО, що «0332.ua Сайт міста Луцька» проводить конкурс есе, віршів та літературних творів - «Купідон літературний» , а також фотоконкурс, присвячений Дню святого Валентина -LOVE IS… ! Закликаємо вас брати участь та вигравати цікаві призи та подарунки до Дня усіх закоханих.
Англія
Деякі історики вважають, що традиція святкування Дня Валентина походить саме з цією країни. Там ще у 15-му столітті кавалери почали надсилати любовні вірші дамам свого серця. Популярними подарунками на цей день у Англії є солодощі у формі сердечок, м'які іграшки, особливо ведмедики Teddy і звісно листівки-валентинки. Також до Дня Валентина у супермаркетах Англії продають спеціальні яблука з узором у вигляді губ та серця.
Франція
Валентинки - любовні послання-чотиривірші були вперше введені саме галантними французами. Крім листівок-сердечок у Франції дарують білизну, шоколадні муси - фірмова французька страва, цукерки, романтичні подорожі, "щасливі" лотерейні квитки, нарізану сердечками ковбасу, рожеві йогурти, штучні квіти з сюрпризом.
Італія
У цей день італійці вважають за краще підносити своїм другим половинкам троянди, парфумерну воду і діаманти. Проте найпопулярнішим подарунком, без сумніву, залишаються квіти. 35% усіх закоханих цього дня йдуть до квіткових магазинів. Також день всіх закоханих в Італії називають «солодким» днем. І це не дивно: кожен четвертий італійський закоханий вручає своїй половинці шоколад та інші солодощі. У цей день особливою популярністю користуються цукерки «Baci Perugina», всередині яких знаходяться любовні послання на чотирьох мовах світу. І лише 19 відсотків населення дарують своїм коханим одяг, а ще 19 відсотків в пошуках подарунків заглядають в ювелірні магазини.
Голландія
У цей день, 14 лютого, голландці дарують один одному традиційні листівки, квіти та солодощі. Вже за місяць до свята в країні прийнято прикрашати вітрини магазинів всілякими сердечками. У Голландії на День святого Валентина існує смішна традиція: кожна дівчина в цій країні в День закоханих може зробити вподобаному чоловікові пропозицію руки і серця. Якщо він відмовить, то зобов'язаний подарувати дамі плаття. Бажано шовкове.
Данія
За традицією чоловіки 14 лютого надсилають своїм подругам валентинки без підпису. Якщо дівчина здогадається, хто відправник, то має на Пасху відправити йому шоколадне яйце.
Німеччина
Серйозні німці вважають кохання чимось на зразок тихого божевілля, тому святий Валентин для них перш за все - покровитель божевільних. Німці прикрашають цього дня психіатричні лікарні яскраво-червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння. Так що, якщо 14 лютого в Німеччині ви натрапите на будівлю, щедро прикрашену стрічками і повітряними кульками, можете не сумніватися - перед вами психіатрична лікарня. Червоні троянди, хризантеми, маргаритки, вітальні листівки у вигляді сердечок і невеликі подарунки - ось основні атрибути цього свята в Німеччині. Традиція в цей день надавати особливі знаки уваги коханим існує тут з давніх-давен.
Швеція
День Святого Валентина став в Швеції «своїм» святом, незважаючи на те, що він не має ніяких історичних зв'язків з минулим країни. У 1980-ті роки свято завоювало широку популярність, і зараз троянди, мармеладки і тістечка у формі сердечка продаються і купуються в Швеції у величезних кількостях. Перш за все ця традиція набула поширення в середовищі молоді, адже сама ідея проявити до когось знак уваги і любові близька шведам.
Іспанія
На День Валентина чоловік дарує жінці лише квіти, а ті у відповідь - подарунки. За традицією в цій країні свято закоханих відмічають 1 травня, коли обирають "королеву" серед найкрасивіших дівчат.
США
В Америці День святого Валентина стали відзначати пізніше, ніж в Європі, а точніше з 1777 року. На початку минулого століття в Америці в День Святого Валентина прийнято було відправляти марципани своїм нареченим. Також в США випускають карамель і видряпують на цукерках відповідні святу слова. Карамельки роблять червоно-білими. Червоний колір символізував пристрасть, а білий - чистоту любові. Крім того, американці внесли в традицію святкування Дня святого Валентина щось своє. За тиждень до свята школярі роблять спеціальні серця, розфарбовують і пишуть на них різні написи. Ці серця потім дарують одиноким, нещасним і хворим людям. Як і в багатьох країнах, в США на 14 лютого припадає величезна кількість весіль - особливий ажіотаж спостерігається в Лас-Вегасі, штат Невада. Сьогодні в США День Святого Валентина - не тільки свято закоханих; останнім часом він набув більш «цивільний» статус. В цей день вітають не тільки тих, до кого відчувають романтичні почуття, а й просто близьких людей, друзів, колег по роботі.
Японія
День Святого Валентина у цій країні - це своєрідне 8 березня, тільки для чоловіків. У цей день привітання і подарунки отримують чоловіки. Їм прийнято дарувати всілякі чоловічі аксесуари (бритви, лосьйони, гаманці) і шоколад, який японці чітко розділяють на два види. Є шоколад "гирі" - це "обов'язковий шоколад", і дарують його братам, колегам, друзям, а є шоколад "Хонма" - "шоколад з перевагами", який можна подарувати тільки коханому чоловікові. Місяцем пізніше в Японії настає Білий день, в якому ролі міняються: подарунки і привітання отримують тільки жінки.
Південно-Африканська республіка
У Південно-Африканській Республіці День святого Валентина святкується з великим ентузіазмом і розмахом. Традиційним в цей день вважається запросити кохану людину на побачення. Для цього вибираються найромантичніші місця. Молоді дівчата також прикріплюють папірець з ім'ям свого коханого на рукаві. У деяких місцях чоловіки також слідують цій традиції. Задовго до початку свята магазини і ринки прикрашаються пахучими квітами, сердечками, ангелами. Вечірки та урочистості, присвячені святу, можуть тривати весь тиждень, і це є однією з особливостей культури зазначеної країни.
Тайвань
На цей день жінкам дарують троянди. Якщо чоловік дарує одну квітку, то це означає, що він зізнається у коханні. Якщо ж букет зі 100 троянд, то пропонує вийти заміж.