Чи згодні лучани "відпустити" весняні свята?

Проект закону, підготовлений Українським інститутом національної пам'яті, передбачає замість 1-2 травня започаткувати День сім'ї і відзначати його у вересні. Скасувати вихідний 8 березня, натомість відпочивати 9-го – у Шевченківський день. Вихідний 9 травня запропонували перенести на 8 травня – День пам'яті і примирення.

Як же лучани оцінюють такі нововведення? Думками людей поцікавився "Конкурент".

Сергій:

"Напевно, негативно. Це загальнодержавні свята, і люди вже звикли до тієї думки, що вони мають якийсь відпочинок, мають можливість кудись виїхати. Коли йдеться про 1 травня, то тут ще під знаком питання, бо незрозуміло, чи це дійсно День солідарност. А от 9 травня – це кінець Вітчизняної війни, епоха. В нас є багато радянських слідів. Але ж планово-економічну систему ми чомусь не викорінили до цього часу, користуємося нею. Символіка – це зовсім інше. Як от тим людям, які пережили цю війну, які все життя пропрацювали у Радянському Союзі, як їм пояснити, що в них щось забрали. Це ж частина їхнього життя. Просто хто хоче – той святкує, хто не хоче – не святкує. Я більше скажу, в Японії таких свят взагалі нема, там є 7 днів відпустки на цілий рік. Відпочиваємо ми багато, я з цим погоджуюся. Але якщо взяти до уваги Португалію чи Іспанію, то вони мають обідню сієсту по 3-4 години, а ми того не маємо. Тут треба виходити з реалій кожної країни".

сергій

Станіслав:

"Я вважаю це зайвим. Вихідні потрібні, людям треба відпочивати. Але щоб вже так сильно святкувати – то теж неправильно. Той радянський слід проглядається, але навіщо забирати ті свята, люди вже звикли все життя відпочивати".

станіслав

Віктор:

"8 травня у всьому світі відзначають. Цього дня насправді і був підписаний пакт про капітуляцію Німеччини, просто за російським часом це вже було 9 травня. То його й не переносять, його встановлюють на той час, в який він має бути. Вихідні 1-2 травня можна скасувати, але саме свято залишити".

віктор

Олександр:

"Ми проти цього. Хай би були вихідні. Люди якраз в той час на дачі їздять, на шашлики. Це ж весна!"

Олександр

Вадим:

"Це не на часі. Я особисто проти скасування вихідного 9-го травня. Людей, які пройшли це все, вже не так багато залишилося. Для них це значне свято. Як хочуть так змінювати, то хай змінюють через 10-15 років, бо зараз – то ще один удар буде для ветеранів. 8-ме березня аж ніяк не пов'язане з комуністами, 1 травня теж, воно прийшло з Америки. Скоро будуть звинувачувати, що сонце сходить, бо це пов'язано з комуністами".

вадим