У Луцькому замку відгриміли народні гуляння Масляної (ФОТО)

Суботньої днини, 25 лютого, замок Любарта відкрив свої ворота для запальних гулянь Масниці. Незважаючи на ненадійну погоду (то сніг, то сонце, то сильний вітер), охочих взяти участь у святкуванні виявилось чимало. Щоправда, кількість гостей невпинно змінювалась, одні грілись танцюючи, інші – гарячими напоями та їжею, проте були і такі, що здавались погоднім умовам і йшли додому.

Розважальна програма розпочалась о 12 і тривала до 17-ї. У Луцькому замку співали веселих пісень, жартували, сміялись, танцювали, змагались та частували смачними стравами, зокрема традиційними для Масляної млинцями на будь-який смак: із сиром, із шоколадом, із маком, із м’ясо та просто зі сметаною. Їх ціна коливалась у межах 25-35 гривень за одиницю. Найбільшими ласунами млинців виявились діти. Поряд же варився  величезний казан із обіцяним козацьким кулішем, ціна якого не була встановлена, оскільки то була благодійна пожертва на АТО.

Організували свято самі ж працівниці державного історико-культурного заповіднику у місті Луцьку Тамара Корнійчук та Валентина Ковальова. Вони запросили такі співочі гурти: вокальний ансамбль «Барви» із с. Сирники із керівником Оксаною Глушко, народний аматорський фольклорний колектив «Писанка» із Рожищенського району та вокальний колектив «Перевесла» із с. Прилуцьке. Проте честь розпочати українську пісню отримали дві дівчинки із с. Милуші, вони виконали «Сонечко-побажання».

Серед гостей були як сім’ї, романтичні пари, так і поодинокі відвідувачі. Всі брали активну участь у святкуваннях, проте найбільше веселилась дітвора, яка, окрім спеціальних конкурсів для неї, постійно підтанцьовувала біля сцени.

В Україні святкування Масниці – давня традиція, ще із дохристиянських часів. Хоча зараз вона асоціюється із початком Великого посту. У різних регіонах вона називається по-різному: Пущення, Сиропуст, Масляна, Колодій, Колодки, Сиропусний тиждень, Сирна неділя, Бабське свято, Загальниця. Отож, цієї суботи і лучани мали змогу долучитись до народних гулянь на честь Масляної.