То хто і через що "добиває" Луцьк чужим сміттям?

Аварія на Грибовицькому сміттєзвалищі була цілком закономірною, тому що, приховуючи проблему утилізації львівського сміття, мер Андрій Садовий запустив бомбу сповільненої дії, яка згодом і забрала життя 4 людей на полігоні. Цікаво і те, що очільника міської ради близькі померлих прогнали із похорону.

Хоча Львів мав великі шанси на уникнення трагедії. Перед тим Садовий відмовив 43 інвесторам, які хотіли побудувати сміттєпереробні заводи і перетворювати газ зі звалища в енергію. А роботу так і не розпочали. Очевидно, що головна причина у грошах.

Колишній міністр із питань ЖКГ Олексій Кучеренко вважає, що Андрій Садовий навмисне не залучав інвесторів до зведення сміттєпереробного заводу на Львівщині, бо ж у такому разі він би втратив величезні прибутки, які протягом останніх 20 років Грибовицьке сміттєзвалище приносило тамтешній владі. Несанкціоновані смітники у містах - це джерело серйозних заробітків, заснованих на нелегальному вивезенні відходів. Проте держава може їх позакривати, просто не хоче, а місцева влада не робить цього із корисних намірів.

Зважаючи на ці факти, рішення Львівського апеляційного адміністративного суду, який підтримав позицію прокуратури та визнав протиправною бездіяльність міського голови Львова Андрія Садового і виконавчого комітету Львівської міської ради у вирішенні проблеми Грибовицького сміттєзвалища, є цілком справедливим. Окрім того, нещодавно відреагував на це і генеральний прокурор України Юрій Луценко, що пов'язано із висновками експертизи. Він попросив обласного прокурора дослідити справу на наявність зловживань та службових злочинів у діях посадових осіб Львівської міськради, що призвело до катастрофи на сміттєзвалищі.

Якщо ж повернутись до питання про відношення до цього Юлії Вусенко, можна дійти висновку про те, що її відверті спроби допомогти Садовому у вирішенні сміттєвої проблеми за допомогою Луцька є ні чим іншим, ніж задоволенням особистих інтересів. Тому що саме Андрій Садовий, очільник "Самопомочі", може забезпечити соратниці Вусенко впевненість на виборах до Верховної Ради.

Нагадаємо, що під час виборчої кампанії 2014 року Юлія Вусенко представляла партію «Самопоміч», але її 36-й номер виявився непрохідним. Так, нинішня секретарка міськради залишилась без депутатського мандату, на який розраховувала. Сама Вусенко не приховує своїх амбіцій щодо щодо цього факту.

Відомо, що стосунки з очільником «Самопомочі» у Юлії Вусенко мають не лише офіційний харктер, оскільки її чоловік, Дмитро Вусенко, близько товаришиє із Андрієм Садовим.

А 24 лютого секретар луцької мерії не змогла забезпечити повну явку депутатів на сесію міськради та вирішила провести позачергове засідання у час, призначений для чергового. Попри те, що обранці громади були присутні на вказаний для чергової сесії час (13:00), Вусенко не відкрила жодного пленарного засідання та зірвала сесію. Громадський діяч Михайло Шелеп вбачає у цьому порушення закону, оскільки секретар міськради не призначила позачергового засідання, основним питанням якого було визнання факту смерті міського глови у визначений законом двотижневий термін, і лише відтягувала час.