Мешканці квартир, розташованих у 3-му та 4-му під’їздах обваленої 5-поверхівки на вулиці Рівненській, не в захваті від тимчасово місця проживання – гуртожитку Луцького педагогічного коледжу. Тут немає гарячої води, а людям не вистачає побутового начиння.
Про це вони розповіли 13 червня під часвідвідин рівненськими експертами будинку-руїни.
Насамперед лучани переживають за своє майно, яке залишилося в квартирах. «Вчора дзвонили до хлопців в 2-ій ночі, щоб подивилися, щоб нічого не витягли», - сказала мешканка квартири із 3-го під’їзду.
Щодо умов проживання в гуртожитку, то їх люди називають поганими. Мовляв, немає гарячої води та не вистачає побутового начиння.
Також людям не до вподоби, що їх не забезпечують харчуванням, та й їжу доводиться готувати на одній спільній кухні.
«Умови не такі, як в готелі. Їсти не дають. Треба, щоб сніданки чи що… Привозили з ресторану. То, я там маю стояти на плиті і все з собою привозити», - бідкається пенсіонерка з поруйнованої будівлі.
Міський голова Луцька Микола Романюк повідомив, що нині мерія не має коштів, аби забезпечити харчування жителів гуртожитку.
З його слів, там ночувало 6 сімей. Точну кількість осіб не знає. «Хоча ми 28 кімнат забронювали і, якщо треба більше, то скільки потрібно житла – стільки й буде», - запевнив він.
Також мер сказав, що жителів 1-го та 2-го під’їздів з готелю виселяти не будуть. «Будуть жити стільки, скільки потрібно. До речі, це нам обходиться в 15 тисяч гривень щодня. Там вчора було 86 чоловік. Скільки сьогодні – не знаю», - зауважив посадовець.
Нагадаємо, вчора Луцька міськрада виділила 1,8 мільйона гривень для придбання нових осель власникам 8 квартир, які постраждали внаслідок руйнування будинку на вулиці Рівненській, 109.
Також обранці громади звернулися до керівників держави з проханням направити кошти на реконструкцію будівлі та придбання житла жертвам трагедії.