До Волинської, Рівненської та Житомирської областей повертають спецпризначенців. Знову на повну силу запрацював спеціальний оперативний штаб, завдання якого - боротися із незаконним видобутком бурштину.
Нацгвардія та бійці інших підрозділів знаходилися в "злачних місцях" і минулого року. Це вилилося у чимало арештів, сутичок та конфліктів зі старателями.
ВВС Україна опублікувало фотозвіт, як виглядає робота з бурштином на Поліссі.
ФОТО 1: Ями після роботи мотопомп на кварталі №9 поблизу урочища Гальбин. Минулого року в цей час там працювали кілька тисяч старателів.
ФОТО 2: Селище Клесів на Рівненщині патрулюють одразу три поліцейських автомобілі.
ФОТО 3: Урочище Хрести. Поліцейські зустрічають одного селянина, який сачком шукає бурштин в перемоях поблизу залізничних колій. Просять піти.
ФОТО 4: Зазвичай ями залишають організовані групи старателів, які працюють з допомогою спеціальної техніки. Місцеві селяни, як ця жінка, намагаються зібрати у калюжах те, що після них лишається - камені невеликого розміру.
ФОТО 5: Побачивши поліцейських, вона одразу їде додому на велосипеді.
ФОТО 6: Звичайні селяни переважно "працюють" за допомогою сачків та власних рук. Прибуток від такого способу невеликий, але й ризики менші.
ФОТО 7: А групи старателів мають різну техніку - насоси, помпи, авто, трактори... Минулого року у них навіть вилучили броньовик. Інколи до групи може входити кілька сотень людей. Траплялися випадки, що вони блокували правоохоронців.
ФОТО 8: Також стихійний видобуток шкодить довкіллю та інфраструктурі - вимиті водою ями ніхто не закопує, а інколи старателі підкопують навіть залізничні колії. Через морози взимку на родовищах ніхто не працював, однак весна знову повертає сюди шукачів наживи.