Уже багато років в Україні батьки поділені на два ворогуючі табори: "прививочників" і "антипрививочників".
Аргументів в обох сторін більше, ніж достатньо. І фактично праві (а також мають право на власну думку) обидві сторони, оскільки мова йде про найдорожче - про дітей.
Офіційна медицина, а також дуже популярний лікар Євгеній Комаровський, постійно закликають батьків не ризикувати здоров'ям своїх дітей і робити усі щеплення згідно Календаря щеплень.
Та і тут у нас в Україні не все, як у людей. Вакцин катастрофічно не вистачає, а якщо вони і є, то поставляються в регіони з великими затримками у часі.
Натомість ті батьки, котрі виступають проти "прививок", розповідають про шкоду вакцин для імунітету, а також масу хвороб і негативних реакцій, котрі з'являються саме після щеплень.
Але незважаючи на це, Уряд (і МОЗ зокрема) таки чітко дотримуються позиції, що без масового охоплення дітей щепленнями нам шлях вже визначений - епідемії.
Нещодавно Євгеній Комаровський висловлював думку про те, що державі потрібно жорсткіше пропагувати щеплення дітей і одночасно впливати на батьків методами, які б дійсно змусили б їх задуматися.
І ось, наприклад, уряд Австралії "дійшов" до вищезапропонованого вирішення цієї проблеми, вирішивши боротися з батьками, які відмовляються вакцинувати своїх дітей.
Влада просто перестала платити дитячу допомогу тим, хто відмовляється від щеплень.
Загалом без допомоги залишилися понад 140 тис. сімей, де є діти до п’яти років.
Бо чітко був запропонований принцип “немає щеплення – немає виплат”.
За словами міністра охорони здоров’я Австралії, ці заходи допомогли домогтися вакцинації понад 200 000 дітей із січня минулого року. Аналогічна "політика" продовжується і на сьогодні.
Міністр зазначив, що це жорстко, але виправдано, коли мова йде про здоров’я суспільства і безпеку дітей.