Відповідно до звіту Державного департаменту США від 30 червня 2016 року Україну віднесено до контрольного списку Групи 2, до якого належать країни, уряди яких не повною мірою дотримуються мінімальних стандартів у сфері протидії торгівлі людьми TVPA (Trafficking Victims Protection Act), але докладають певних зусиль до того, щоб відповідати таким стандартам. Про це інформує відділ інформаційної політики облдержадміністрації.
Сумна статистика свідчить, що станом на 13.04.2017 року Мінсоцполітики встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 310 громадянам. Разом із тим, у 2017 році статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлено 36 громадянам, серед яких жінки – 16 осіб, чоловіки – 19 осіб, діти – 1 особа. Відтак, питання ефективної державної політики з протидії торгівлі людьми перебуває на постійному контролі у Президента України, оскільки є однією із умов для лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.
Слід також зазначити, що Волинь посідає 14 місце серед регіонів України за кількістю осіб, яким встановлено статус особи, що постраждали від торгівлі людьми свідчить, а саме 11 громадян отримали відповідний статус.
«Не можна закривати очі на факт торгівлі людьми, адже щороку мільйони людей з різних куточків світу страждають від цього. Необхідно якомога швидше розробити міжнародний механізм відповідальності та допомоги постраждалим особам. З огляду на це, вкотре звертаюся до волинян з проханням бути надзвичайно обачними в ухваленні рішень з приводу працевлаштування за кордоном», – зазначив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.