З квітами, панахидою та виконанням Гімну України лучани відзначили День пам'яті та примирення. Це саме той день, коли кожен задумується над цінністю миру у світі і вшановує тих славетних людей, які цей мир здобували ціною власного життя, - пише ІА “0332.ua”.
У Луцьку відзначили День пам'яті та примирення (ФОТО)
Панахида за загиблими у Другій світовій війні та покладання квітів відбулося біля пам'ятного знаку «Поранений солдат» на меморіальному комплексі «Вічна Слава».
До участі в заході долучилися представники обласної та місцевої влади, очільники громадських організацій, волонтери, воїни АТО та просто небайдужі лучани.
Не так багато у Луцьку залишилося ветеранів Другої світової війни, однак всі вони щороку приходять до пам'ятного знаку «Поранений солдат», аби покласти квіти на знак пам'яті про своїх побратимів.
Передусім, представники духовенства відслужили панахиду за загиблими в роки війни. Після того, слово взяв Митрополит Луцький та Волинський Михаїл. Він наголосив, що Друга світова війна показала усім, наскільки людина може ненавидіти собі подібних. Він наголосив, що вшановуючи пам'ять полеглих у ті страшні роки, варто пам'ятати — наскільки цінним є мир у житті кожної людини.
“День пам'яті і примирення - це той день, коли ми починаємо згадувати більш поглиблено трагедію Другої світової війни. До цього нас повчали, що це перемога і ми всі ходили на свято - День перемоги, усвідомлюючи те, що перемогли і настав мир. Мир - це найцінніше, що є в житті людини. І сьогодні ми, особливо в дні випробувань України та в дні агресії Росії по відношенню до України, розуміємо, що таке мир, тому що це торкається кожного із нас. Пам’ятаючи про війну, напевно, найглибше розумієш, а що таке мир для тебе особисто. День пам’яті — це заклик не забувати, заклик робити висновки: що краще мир чи війна, любити чи ненавидіти, жити вільним чи жити в рабстві. Друга світова війна показала, наскільки людина може ненавидіти собі подібних...”, - зауважив Митрополит.
Подякував усім присутнім за небайдужість й голова Волиснької ОДА Володимир Гунчик, який зазначив, що подвиг ветеранів Другої світової війни є прикладом мужності нашої молодої країни.
“Дякую ветеранам, які сьогодні є прикладом мужності нашої молодої країни. Дякую всім, хто шанує пам'ять наших новітніх ветеранів. Нехай пам'ять про жертви Другої світової війни залишиться назавжди серед наших спогадів, в нашій пам’яті ніколи більше ця страшна війна не повториться на нашій волинській, українській землі та землі в цілому”, - наголосив губернатор.
Потому зі словами вдячності виступив виконувач повноважень Луцького міського голови Ігор Поліщук. “Дякую усім, хто прийшов сьогодні вшанувати пам'ять мільйонів українців: загиблих, закатованих під час каральних акцій, в таборах. Пам'ятати про них, про подвиг героїв, про патріотизм та відданість батьківщини — це наш обов'язок. Наш обов'язок зробити так, щоб про це пам'ятали майбутні покоління, щоб ніколи не повторилася така трагічна сторінка в історії України”, - підкреслив Поліщук.
Насамкінець усі пристуні поклали квіти до пам'ятного знаку та спільно виконали Державний Гімн України.
Варто зазначити, що День пам'яті та примирення — пам'ятний день в Україні, який відзначають 8-го травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати, як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу Президента України, підписаного у 2015-му році, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму»