Лучани вшанували полеглих Героїв Небесної Сотні та захисників держави (ФОТО)

Кількасот лучан зібралися на центральній площі обласного центру Волині, аби віддати шану полеглим захисникам нашої держави та Героям Небесної Сотні, - інформує ІА “0332.ua”.

Захід відбувся на Театральній площі Луцька біля пам'ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні — Загинули за Єдність України».

Аби взяти участь у спільній молитві та покласти квіти до пам'ятного знаку загиблим воїнам, на центральну площу Луцька прийшли кілька сотень лучан. Люди поважного віку і ще зовсім маленькі діти з сумом в очах та з відчуттям надзвичайної поваги розглядали фотокартки тих молодих Героїв, які віддали своє життя за мир і спокій в Україні. 



Долучилися до громади міста й представники обласної та місцевої влади, зокрема голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик, виконувач повноважень Луцького міського голови Ігор Поліщук та інші.
Як і годиться, духовенство відслужило панахиду, а потому містяни спільно помолилися за полеглих синів України.

Згодом Митрополит Луцький і Волинський Михаїл наголосив, що 8 травня, у День пам'яті та примирення, українці вшановують жертв Другої світової війни. Втім не менш важливо цього дня згадувати й про нових героїв, котрі поклали своє життя у боротьбі з російським агресором. І лише пам'ятаючи про подвиги цих мужніх захисників держави, український народ зможе уникнути повторення трагічної історії.

“Друга світова війна забрала багато життів і в День пам'яті і примирення нам належить їх поминути. Але воістину не менш важливо вшанувати сьогоднішніх героїв, сьогоднішніх ветеранів і тих, хто віддав своє життя за незалежність держави. Протягом одного століття цікаві виникають парадокси: із радянськими воїнами ми били німецько-фашитських загарбників, сказали, що перемога — це перемога в Берліні. Сьогодні ми їдемо в Берлін брати гроші, щоб бити російського загарбника і називаємо їхню країну - країною-агресором. Така історія України — проста. Найважливіше –  берегти свою землю, любити свою Батьківщину і дуже добре пам'ятати свою історію, бо вона має властивість повторюватися і той, хто її погано вчить — платить за те життям і кров'ю”, - наголосив Митрополит.

Крім того, Михаїл побажав українцям, аби із їхньої пам'яті ніколи не стиралися трагічні події сьогоднішніх днів, бо тільки таким чином ми не зможемо охолонути до загибелі героїв, котрі нас захищають.

“Бажаю, щоб сьогоднішній день пам'яті не стирався із пам'яті наших дітей, щоб ми не охолоджувалися до того, що відбувається навколо нас, щоб бачачи велику кількість смертей не просто сумно опускали голову... Хай палає наше серце в захисті наших кордонів, любові до своєї землі і в шані до тих, хто не вагається, а віддає своє життя за наше мирне небо і щасливе майбутнє”, - підкреслив Михаїл.

Після палкої промови, усі присутні поклали до пам'ятного фотостенду квіти та гучно усі разом виконали Державний Гімн України.