Луцька міська рада відповіла на петицію лучан, у якій люди закликали мерію не допустити зведення багатоповерхівок у сквері навпроти 4-ї гімназії, - пише ІА «0332.ua».
Про це йдеться на сайті електронних петицій.
Варто зазначити, що нещодавно лучанка Гуріна Людмила Федорівна оприлюднила петицію, у якій закликала Луцьку міську раду вжити заходів із недопущення забудови скверу навпроти 4-ї гімназії, що виходить на вул. Глушець біля входу у парк ім. Лесі Українки.
«Громадяни міста, у тому числі представники фахового експертного середовища, глибоко стурбовані протиправними, нерозсудливими, що мають виразні корупційні ознаки, рішеннями окремих суб’єктів публічної служби про санкціонування приватної забудови зелених зон міста, археологічних пам’яток, що належать громаді і є у загальному користуванні», - пише авторка.
Мова, зокрема, йде про надання юридичній особі - Волинській єпархії УПЦ КП пів гектара зеленої зони, навпроти 4 гімназії для забудови церкви ікони Холмської Богоматері та разом із нею двох п’ятнадцятиповерхових будинків і низки допоміжних будівель, гаражів тощо «для розрахунку зі спонсорами будівництва церкви».
Тож, лучани просили мерію не погоджувати надання юридичній особі - Волинській єпархії УПЦ КП чи іншим зацікавленим третім особам пів гектара зеленої зони та не дозволити здійснювати забудови там. До того ж, люди просять доручити повноважним органам провести перевірку щодо дотримання забудовником вимог земельного, містобудівного та природоохоронного законодавства.
Оскільки петицію підтримали більше 300 лучан, її розглянули у луцькій міськраді і уже надали відповідь. Відтак, у листі мерії йдеться про те, що детальний план території вулиць Глушець-Паркова у місті Луцьку двічі був винесений на розгляд архітектурно-містобудівної ради і більшістю голосів рекомендовано затвердити ДПТ із зауваженнями містобудівної ради, які необхідно врахувати при подальшому проектуванні.
Зокрема радою було вирішено запроектувати в районі спорудження Храму Ікони Холмської Божої Матері сходи та доріжку, які б забезпечили вільний доступ громадян міста Луцька, також учнів гімназії №4 та студентів Педагогічного коледжу із проспекту Волі до вул. Глушець і Центрального парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки. До того ж, в документі вказано, що будівництво храмових споруд (гаражів, господарських будівель) не передбачено ні генеральним планом ні планом зонування міста Луцька. Таким чином, на проектній території передбачена зелена зона міста.
До того ж, у міськраді зазначають, що членами постійно діючої комісії з визначення стану зелених насаджень та ухвалення рішення про їх видалення, проведено обстеження зеленої зони і зафіксовано пні видалених дерев та кущів. Втім, релігійна громада Ікони Холмської Божої Матері із заявою про надання дозволу на видалення зелених до міської ради не зверталась і ордер на їх видалення не видавався.
Власне тому, міською радою направлено листи начальнику Державної екологічної інспекції у Волинській області та начальнику Луцького відділу поліції ГУ НП у Волинській області з проханням провести перевірку по даному факту, встановити та вжити заходів для притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні встановленого Порядку видалення зелених насаджень.
Відповіді, кажуть у мерії, на листи з цих установ ще не отримали, тож питання перебуває на контролі.