Сьогодні, 16 травня, у Луцьку презентували ініціативу щодо підвищення громадської участі у місті, - пише ІА "0332.ua".
Презентація відбулася у антикафе/коворкінгу "Inntеrspace", а тому присутні не лишилися без смаколиків та чаю, що доповнило й без того приємну атмосферу закладу.
Відтак, голова Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії, що є відповідальним у місті Луцьку за проведення дослідження Ірина Гайдучик розпочала сьогоднішній захід із представлення самої ініціативи. Як розповіла дівчина, планують виміряти рівень залучення громадян до управлінням містом з боку мера міста, міської ради та її виконавчих органів. Результати цього вимірювання покажуть на скільки якісною є реалізація заходів щодо залучення лучан відповідними муніципалітетами та які можливості для впливу на управління містом на сьогодні є у мешканців Луцька.
Планують перевірити й доступ до публічної інформації, бо, за словами пані Ірини, офіційний сайт Луцької міської ради слід добре промоніторити, бо ресурс не містить усієї інформації, яку повиннен мати кожен лучанин.
"Такий підхід дозволить оцінити не тільки які можливості для громадської участі передбачені міською радою, але й побачити чи дійсно між громадянами та муніципалітетами існують справжні партнерські або лише односторонні, фасадні, відносини. Окрім того, оцінювання є порівняльним, а отже дозволить управлінцям нашого міста побачити, як залучення громадськості відбувається в інших містах", - резюмувала Ірина Гайдучик.
До вашої уваги деякі принципи залучення громадян, за якими відбуватиметься оцінювання:
- відданість (лідерська позиція представників влади і усвідомлення ними важливості інформування громадян);
- права (громадянські права на доступ до інформації);
- зрозумілість (обмін правдивою інформацією, а не плекання марних очікувань);
- час (необхідна інформація надається вчасно і в межах реалістично встановлених часових рамок);
- об'єктивність (усі громадяни мають рівні можливості доступу до інформації та учасницьких процесів).
Є ще кілька показників, за якими відбуватиметься оцінювання рівня залучення громадян до управління містом, але про них усі дізнаються, коли, безпосередньо, розпочнуть процес вимірювання.
Організатори запевняють, що за результатами реалізації ініціативи міська рада зможе використати результати оцінювання для збільшення ефективності заходів щодо залучення громадян до управління. А в разі зацікавленості муніципалітетів, ініціатори проекту готові долучитися до розробки документів, які зможуть знадобитися управлінцям.