Луцькі аптекарі мимоволі стають «наркодилерами»?

У луцьких аптеках можна купити медикаменти, які містять у своєму складі наркотичні речовини. А українське законодавство не дозволяє повним обсягом обмежити збут усіх нарковмісних препаратів.

Про це доповів завідуючий консультативною поліклінікою Волинського обласного наркологічного диспансеру Ростислав Луцюкпід час засідання Координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, наркоманії, з питань профілактики алкоголізму та тютюнокуріння 9 липня.

Луцюк зазначив, що багато препаратів, які містять у собі наркотичні складники, вільно продають в міських аптеках. «Можна піти купити їх собі і виготовити наркотики на основі цих медикаментів», - каже фахівець.

Щодо цього, голова ради, перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук, зазначив, що потрібно підготувати звернення членів координаційної ради до Верховної Ради України про відпуск ліків у аптеках лише за наявності рецепту. «Треба відстояти право медика вирішувати, приймати пацієнту ліки, чи не приймати», - додав Кравчук.

Продовжуючи тему поширення наркоманії у Луцьку, Луцюк розповів, що згідно з статистичними даними, порівняно із 2011 роком, ситуація із кількістю наркозалежних у Луцьку – стабільна. Так, є і позитивна тенденція до зниження показника залежності від наркотичних речовин з тогорічних 4,79% до 3,83% цього року.

Цьогоріч на облік до Волинського обласного наркологічного диспансеру стали лише 8 осіб. Хоча, зі слів Луцюка, це не відповідає дійсності. Зокрема, він пояснив це тим, що в облцентрі зросла кількість осіб, які вживають наркотичні речовини неін’єкційним шляхом. Це, мовляв, значно ускладнило можливість виявити наркозалежних осіб.

Окрім того, він зазначив, що в області діє регіональна програма замісної терапії. Нагадаємо, програма створена для наркозалежних осіб.

Утім, Луцюк вказав на недоліки цієї програми. Так, для зменшення наркотизації осіб треба, щоб програма була розрахована на 2-3 роки, а не на все життя.

Завдуючий додав, що програма реалізовується на базі обласного наркодиспансеру та у луцких міських поліклініках. У диспансері на замісній терапії перебуває 50 осіб, а у поліклініках – до 20 наркозалежних.