Львівське сміття виявили вже на території п’яти районів Волині

Випадки викиду львівського сміття були вже виявлені на території Ківерцівського, Горохівського, Локачинського, Іваничівського та Луцького районів Волинської області, - пише ІА «0332.ua».

Про це йшлося сьогодні, 23 квітня, під час засідання комісії Громадської ради при Волинській ОДА з питань законності.

За словами голови комісії Володимира Данилюка, ситуація у Волинській області погіршується: виводяться з експлуатації шахти, також є бурштинова проблема, останнім часом всі звертають увагу на ковельський ветсанзавод. Але й ці три проблеми відходять на другий план в порівнянні з вивезенням львівського сміття, яке знаходять і в Маневицькому, і Ківерцівському районах. Заходи, які зараз вживаються, не є вичерпними. І варто знайти спільний алгоритм, щоб вирішити цю проблему.

Начальник управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА Дмитро Новохатський розповів, що в облдержадмністрації зверталися до правоохоронних органів щодо вивезення та скидання львівського сміття.

«На жаль, є така ситуація, що впродовж 2016-2017 років спостерігаються непоодинокі випадки завезення та подальше скидання львівського сміття на територію Волинської області. Такі випадки були встановлені на території Ківерцівського, Горохівського, Локачинського, Іваничівського та Луцького районів. У зв’язку з цим, ОДА зверталася до правоохоронних органів, щоб ті вжили невідкладних заходів щодо недопущення незаконного завезення на територію області та подальшого її засмічення. На сьогодні відомо, що вже вжито адекватних заходів до правопорушників», - резюмував Новохатський.

Також він зазначив, що Міністерство екології знає про цю проблему на території Волині.

«Міністерству екології про проблему відомо, але не тільки в нашій області така ситуація. Ми зверталися офіційним листом і в 2016, і 2017 році, що є випадки вивозу сміття», - додав начальник управління.

Дмитро Новохатський звернув увагу на те, що зараз створена і діє інтерактивна карта зі стихійними сміттєзвалищами, на яку може звернутися кожен громадянин, залишити своє звернення, яке буде розглянуте і будуть вжитті відповідні заходи. Посилання на цей сайт є на сайті Волинської ОДА.

Про боротьбу правоохоронних органів з викиданням львівського сміття розповів начальник ВОДТР УПД ГУ НП у Волинській області полковник поліції Сергій Грицюк.

«Як правило на територію області заїжджає чотири фури, які пристосовані для перевезення щебеню, щоб швидко розвантажуватись. Нам треба спіймати в цей момент, коли вони розвантажуються. Автомобілі, які заїжджають на територію настільки запаковані, що навіть не чути запаху. Робота велася в рамках оперативних відомостей, які до нас надходили. В напрямках Володимир-Волинського, Іванич і Нововолинська ми виїжджали на місця, попереджали сільські громади і там випадків викиду сміття не було. Автомобілі робили спробу заїжджати зі сторони Горохівщини та Ківерцівщини і ми виявили такі випадки. З 15 травня досудове розслідування по матеріалах цієї справи закінчене і матеріал переданий до суду. Санкції статті передбачають штраф до 32 тисяч гривень», - зазначив Грицюк.

Далі члени комісії та присутні перейшли до пропозицій щодо вирішення цієї проблеми.

Голова комісії Володимир Данилюк запропонував на в’їзді на територію області встановити інформаційні стенди: Увага! На території Волинської області заборонено вивіз сміття.

Сергій Грицюк зазначив, що він бачить вихід в тому, аби на рівні Міністерства транспорту забезпечити автомобілі, які вивозять сміття, пристроями GPS-трекер, щоб правоохоронці могли контролювати їхнє переміщення.

Також членами комісії було запропоновано встановити камери на в’їзді до області.

Заслухавши всі звернення та пропозиції, комісія вирішила взяти інформацію до відома, звернутися до Міністерства транспорту щодо встановлення GPS-трекерів на автомобілі, які вивозять сміття, звернутися до голови Волинської ОДА та Волинської облради, щоб встановити камери на в’їздах.