У волинській громадській організації, яка займається медзабезпеченням діток хворих на діабет, нарікають на те, що обласна влада уже більше як півроку ігнорує виконання програми для підтримки хворих дітей та не виділяє на її реалізацію передбачених коштів. Натомість в управлінні охорони здоров’я запевняють, що вони здійснять перевірку, аби визначити, на якому з етапів реалізації програма «застрягла», - інформує ІА «0332.ua».
Про це йшлося під час засідання постійної комісії Волинської обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства.
Зокрема, вияснити, чому досі не виконується програма підтримки дітей, хворих на цукровий діабет, до облради звернулася представниця ГО «Об’днання батьків дітей, хворих на цукровий діабет «Інсулін» Ірина Аксеновська.
Жінка наголошує, що громадська організація була ініціатором створення дитячої програми в області на 2016-2017 роки. Більшість депутатів Волиньради програму підтримали та затвердили ще в жовтні 2016 року. Втім досі, впродовж більше ніж 6 місяців, управління охорони здоров’я не дало висновків, рішень чи обґрунтувань щодо кошторису та реалізації програми.
Крім того, каже Аксеновська, рішенням облради було виділено 3,5 мільйона гривень, втім ці кошти спрямували для хворих на діабет 2-ї групи, а це немає ніякого відношення до тієї програми, про яку йде мова.
«Питання ми тримаємо на контролі, але невже до цього часу не видно, що програма не працює і кошти не виділені… Це дитяча програма, яка захищає інтереси дітей. Ми всі батьки, у нас всіх є діти і хотілося б, щоб ви посприяли вирішенню питання», - зауважує жінка.
Натомість в управлінні охорони здоров’я зазначають, що для того, аби вирішити питання та з’ясувати на якому рівні реалізація програми «застрягла» потрібно провести перевірку. Як тільки перевірка буде завершена, за її результатами управління надасть всі висновки та пояснення.
Депутат облради Вячеслав Рубльов, своєю чергою, додав, що після того, як облрада проголосувала за програму, управління охорони здоров’я одразу повинне було профінансувати її. До того ж, аналогічна програма успішно працює в Луцьку і там профінансувати її можуть, тому подив викликає те, чому реалізувати програму не можуть в області.
Таким чином, члени комісії вирішили взяти інформацію до відома, звернутися до представників місцевих рад із пропозицією взяти частину фінансового навантаження на себе, аби відчувати відповідальність за діток. Крім того, депутати вирішили рекомендувати управлінню охорони здоров’я в 10-денний термін подати бюджетній комісії свої пропозиції щодо фінансування програми.