До Луцька приїхав Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в України

Волинь та Індія працюватимуть над налагодженням зв’язків не лише у сфері бізнесу, але й культури. Саме про це розмовляли голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик та Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в України Манодж Кумар Бхарті під час зустрічі, що відбулася 23 травня 2017 року.

Насамперед Володимир Петрович висловив вдячність дипломату за візит до Волинського краю. Далі ж наголосив: «Ми маємо величезний інтерес до співпраці з індійським бізнесом, представниками ділових кіл і, звичайно ж, обміну в культурній сфері. Також у нас є величезний потенціал для того, щоб співпрацювати з індійськими компаніями в галузі сільського господарства. Волинь має досить потужний агропромисловий комплекс. І це не лише зерно, але й продукти переробки, мясна продукція, консервація. Разом із тим, ми зацікавлені в тому, щоб розширити можливості поставки в Україну продукції індійських виробників. Для нас дуже важливим сьогодні є залучення передових технологій, які мають високі напрацювання серед індійських компаній».

Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні, своєю чергою, подякував керівнику найвищої виконавчої гілки влади в області за теплий прийом та коротко оповів про зустріч з представниками Волинської торгово-промислової палати, котру вони провели сьогодні.

«Я дуже радий, що серед бізнес-кіл є дуже великий інтерес до Індії. Ми обговорили можливості до співпраці. Надзвичайно великий інтерес – до сільського господарства, ІТ-технологій, а також товарів широкого вжитку, як-от іграшки», – продовжив Пан Бхарті.

Мета ж зустрічі з керівництвом області, за словами Пана Посла, – зрозуміти напрямки співпраці, в яких Волинь найбільш зацікавлена. Також Манодж Кумар Бхарті звернувся до Володимира Гунчика з проханням сприяти в інформуванні мешканців області про організацію ряду культурних заходів. Зокрема, у рамках відзначення у 2017-му 75-ліття незалежності Індії, а також виповнення 25 років із моменту започаткування дипломатичних відносин між Україною та Індією.

Тож, під пунктом номер один у плані заходів – Міжнародний день йоги. Загалом відзначатимуть його у червні лишень утретє. Свято є зовсім молодим. Нагадаємо: у 2014 році всі 175 держав світу, котрі представлені на Генеральній Асамблеї ООН, підтримали внесену Індією резолюцію проголосити найдовший день у році – 21 червня – Днем йоги.

Україна долучадася до відзначення цього свята два роки поспіль. 2017-ий – не стане вийнятком. Відтак, за підтримки посольства Індії в Україні у Києві на Хрещатику прагнуть зібрати більше 10 тисяч людей, котрі одночасно виконуватимуть вправи з йоги, та встановити не лише український, але й європейський рекорд. Спостерігати за цим процесом та, можливо, й зафіксувати найвище досягнення такого штибу вже запросили представників компанії Світові рекорди Гіннеса.

Разом із тим, під час зустрічі обговорили можливість провести Дні культури Індії у Луцьку наприкінці серпня – на початку вересня, запросивши при цьому танцювальні та пісенні гурти з Києва, котрі виконуватимуь автентичні номери цієї країни південної Азії. У задумах також – організувати фестиваль індійської їжі.

А ще Пан Бхарті поділився прагненнями привести індустрію індійських фільмів до України, аби їхні режисери могли знімати тут фільми. На його переконання, від цього виграють і українці, і індуси: «Коли невеликі фрагменти фільмів були відзняті у Мексиці або ж Туреччині чи Новій Зеландії, то впродовж наступних п’яти років потік індійських туристів до цих країн збільшився в десятки разів. Сподіваюся, те саме відбудеться і в Україні».

На завершення зустрічі, котра була сповнена неочікуваних та цікавих пропозицій, як зі сторони Надзвичайного і Повноважного Посла Індії в Україні, так і голови обласної державної адміністрації, Володимир Гунчик резюмував: «Дуже зацікавлений у розширенні співпраці та переконаний, що ваш візит на Волинь сприятиме її продовженню у різних сферах через ділові, культурні, бізнес зв’язки, а також торгово-промислові палати. Нинішня зустріч – доказ того, що жодна відстань не стане на заваді добрих відносин, коли люди в цьому зацікавлені».