У Старому місті з’явиться «Волинська Голгофа» (ФОТО)

Сьогодні, 14 червня, відбулася прес-конференція секретаря міської ради, виконувача повноважень міського голови Ігоря Поліщука з приводу ексгумації розстріляних в’язнів Луцької тюрми, пише ІА «0332. ua ».

Як розповів директор департаменту збереження культурної спадщини Сергій Годлевський , на місці поховання колишніх в’язнів, очевидно, була вирва від вибуху снаряду, куди пізніше скинули людські тіла, засипали й підпалили їх.

«Після того, коли розкопані кістки будуть перепоховані, у Старій частині міста Луцька з’явиться наша «Волинська Голгофа», де будуть складені останки зі всієї області. Дуже добре, що ці останки будуть складені біля Монастиря, бо тут триватимуть молитви»,- резюмував Годлевський.

Чоловік наголосив на тому, що перепоховання відбувається у час, коли на нашу землю приходять «зайди».

«Вина тих людей була одна – вони любили свою землю. А по тих останках, які ми бачимо, можна сказати, що їхній вік був 18, 19, 25, 30, рідко 40 років. То були молоді люди, у розквіті сил, які хотіли жити, які бачили життя, які мріяли жити і, які повинні були народити дітей», - резюмував пан Сергій.

Сказати точну цифру людей, рештки яких знайшли під землею, поки не можуть, оскільки видно лише «вершину» ями. Кажуть, що орієнтовно їх більше сотні, проте це все відносно.

«На сьогоднішній день ідентифікація проводиться за допомогою ДНК. Але до нас не звернулися ніякі родичі загиблих – це перше. По-друге, мученики, які були розстріляні у Луцькій тюрмі вважалися злочинцям, тому дуже багато людей залишили пам'ять про своїх родичів, але вони не признавали їх. Фактично таких родичів, які знали, що в когось, хтось, десь тут загинув залишилися одиниці», - додає пан Сергій.

До слова, окрім кісток були знайдені шкіряне взуття, частини одягу, патрони тощо. Відтак, присутній на прес-конференції Митрополит Луцький і Волинський Михаїл розповів, що планують зробити музей Луцької тюрми, а нині уже відбувається реставрація приміщення, де будуть зберігатися боєкомплекти, патрони, гільзи та інші знайдені речі. Зокрема, за можливості, на стінах музею хочуть вивісити світлини розстріляних в’язнів. Відтак усі, хто відвідуватиме музей Луцької тюрми зможуть запропонувати фото своїх рідних та знайомих, які також були тут розстріляні.

«Це не просто останки людей, це останки святих людей, тому ми їх не класифікуємо до національності, а визнаємо святими, тому відношення повинне бути, як до святих людей», - почав свій виступ отець Михаїл.

«Богослужіння будуть звершуватися як і звершувалися - регулярно. Але це вже буде освячене місце, де будуть зберігатися останки святих мучеників в’язнів Луцької тюрми», - резюмував Митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

До слова, на проведення розкопок було виділено 100000 гривень. Своєю чергою Ігор Поліщук зазначив, що знайдені останки будуть перепоховані біля стіни пам’яті розстріляних в’язнів Луцької тюрми.