В обласному центрі Волині пішохідний міст над залізничними коліями поступово перетворюється у міст закоханих. Про це інформує «Волинська правда».
І хоча міст-довгобуд відкрили лише минулоріч на День Незалежності України, на ньому уже висять зо два десятки різноманітних замків із написами на кшталт «Таня + Сергій» і сердечками. Деякі відзначаються лаконізмом «Ю + Д» і сердечком. А деякі – безграмотністю і нехтуванням правилами правопису української мови «Ксюша + Дімон», «Серьожа + Танічка» тощо. Замки тут різних розмірів і форм. На деякі замки вказують стрілки. Також міст поступово починає вкриватися і написами — це і дати-річниці закоханих пар, і різні «ієрогліфи» місцевих вандалів.
Залишаючи замок на мосту, молодята і закохані пари ще раз хочуть засвідчити своє кохання або «підстрахуватися» таким символом, аби кохання було щирим та вічним. Ключ від такого замку зазвичай викидають або залишають у сім’ї на згадку.Для психолога Фройда ключ і замок відповідно символізували поєднання чоловічого і жіночого начал. В охоронній магії теж, приміром, використовується замок. Цікаво, що, наприклад, у Хорватії, для того, щоб чоловік любив дружину і не зраджував їй, в першу шлюбну ніч молода замикала над чоловіком замок, а вранці відносила його на безвісну могилу.Зауважимо, що цей звичай значно поширений у Східній Європі. Вважається, що вішати замки як символ любові і почуттів виник після виходу у світ у 1922 році роману Федеріко Моччіа «Три метра над небом», у якому закохані вчиняли саме так.Такі мости закоханих є у Римі, Москві, Дніпропетровську, Харкові, Одесі, Києві, Парижі тощо. У Києві такий міст є найромантичнішим місцем для побачень. Щоправда, закохані залишають тут любовні послання і на поручнях мосту. Тепер такий міст є в обласному центрі Волині.Цікаво, що до мосту можна причіплювати не лише замки, але й стрічки. Останніми як символом кохання можна чепурити і дерева. У деяких країнах є спеціальні дерева, які прикрашають молодята у день весілля.